Ślubowanie nowo przyjętych do służby policjantów

czwartek, 23.9.2021 09:54 184 0

21 września w Komendzie Miejskiej Policji w Wałbrzychu miała miejsce uroczystość ślubowania nowo przyjętych policjantów do służby. Szeregi wałbrzyskiej Policji zasiliło trzech funkcjonariuszy i dwie funkcjonariuszki. Akty ślubowania wręczył Komendant Miejski Policji w Wałbrzychu nadkom. Krzysztof Lewandowski. 

W szeregach wałbrzyskich policjantów służbę rozpoczęło pięcioro nowych funkcjonariuszy i funkcjonariuszek. Wczoraj z tej właśnie okazji w Komendzie Miejskiej Policji w Wałbrzychu o godz. 13:30 głośno zabrzmiały wypowiadane z poczuciem odpowiedzialności słowa roty ślubowania: „Ja obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków policjanta, ślubuję: służyć wiernie Narodowi, chronić ustanowiony Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej porządek prawny, strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia (…)”, które policjanci wypowiedzieli stojąc na baczność. W ostatnim czasie ślubowania różnią się od tych z poprzednich lat, ponieważ przebiegają w reżimie sanitarnym związanym z ogólnoświatową pandemią. Tak było i tym razem.

Podczas uroczystości policjantkom i policjantom akty ślubowania wręczy Komendant Miejski Policji w Wałbrzychu nadkom. Krzysztof Lewandowski, który w swoim wystąpieniu pogratulował nowym funkcjonariuszom przejścia trudnego procesu rekrutacji i życzył im powodzenia podczas zbliżającego się szkolenia podstawowego, a później już tylko satysfakcji z codziennej służby, ciągłego rozwoju osobistego, a następnie awansów zawodowych. Czworo nowych policjantów zasiliło Komendę Miejską Policji w Wałbrzychu, jeden trafił do Komisariatu Policji w Boguszowie-Gorcach.

Przypominamy, że przy zachowaniu reżimu sanitarnego osoby zainteresowane służbą w Policji mogą osobiście złożyć dokumenty w Komendzie Miejskiej Policji w Wałbrzychu w dni robocze w godzinach od 8.00 do 15.00. Kandydat musi mieć maseczkę, jednorazowe rękawiczki i własny długopis. Informacje można uzyskać również telefonicznie pod numerami telefonów 47 87 517 01 lub 47 87 514 86.

źródło: KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)