SlimPell - nowoczesny kocioł na pellet jako ekologiczne i oszczędne źródło ciepła

piątek, 5.8.2022 09:56

W naszym klimacie rozmowy o ogrzewaniu czy też kosztach, jakie należy ponieść w sezonie grzewczym, to codzienność Polaków. Wielu z nich stoi przed ważnym wyborem, w jaki piec warto zainwestować, aby był nie tylko ekologiczny, ale także i oszczędny. Nowoczesny piec na pellet SlimPell łączy obie te funkcjonalności, dlatego warto przyjrzeć się bliżej propozycji firmy Metalteres.

 

Dlaczego warto ogrzewać dom pelletem?

Pellet to naturalne paliwo stałe, produkowane w formie granulatu z odpadów drzewnych, głównie trocin. Podczas jego spalania w kotłowni unosi się przyjemny zapach drzewa, przypominający ten, który znamy z kominków. Pellet jest prosty w magazynowaniu, nie brudzi pieca, ani kotłowni, a dzięki regularnej formie granulatu pozwala na automatyczne uzupełnianie pieca. Kotły na pellet, zwłaszcza te nowoczesne, powodują niską emisję tlenków azotu i tlenków siarki, przez co uważane są za jedne z najbardziej ekologicznych sposobów na ogrzewanie domów.

SlimPell - piec na pellet nowej generacji.

Inwestując w piec SlimPell firmy Metalteres można zapomnieć o potrzebie codziennego doglądania kotła, gdyż dzięki nowoczesnej technologii, zarządzanie temperaturą w domu nigdy nie było tak wygodne. Możesz ustawiać i zmieniać temperaturę przez Internet, dopasowując jej wysokość do potrzeb domowników, np. ograniczając spalanie pieca podczas nieobecności w domu lub ustawiając niższą temperaturę w sypialni. Wygodny, dotykowy panel działa intuicyjnie, dając możliwość sterowania temperaturą pomieszczeń w zależności od temperatury zewnętrznej. Dzięki ogrzewaniu skrojonemu do twoich potrzeb nie marnujesz energii oraz zarządzasz temperaturą dokładnie tak, jak chcesz i potrzebujesz.

Piec na pellet Slimpell - co zyskujesz?

Obawiasz się, że tak nowoczesne rozwiązanie musi słono kosztować?! Ekologiczny piec na pellet Slimpell spełnia wszelkie wymogi, które sprawiają, że możesz ubiegać się o dofinansowanie na jego zakup w ramach programu Czyste Powietrze, którego celem jest wymiana starych kotłów tzw. kopciuchów na nowe, wspierające ekologię kotły. Dodatkowo zamawiając piec u producenta Metalteres - https://www.metalteres.com.pl/pl/ zyskujesz aż 5 lat gwarancji na szczelność wymiennika ciepła oraz 2 lata na pozostałe części. Dodatkowo możesz liczyć na dokładne przeszkolenie w obsłudze pieca, jego montaż i pełne wsparcie serwisowe.

Szukając będą dodatkowo wygodne i proste w obsłudze. Te wszystkie funkcjonalności łączy w sobie eko piec na pellet — SlimPell od polskiego producenta Metalteres.