komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk

sobota, 8 sierpnia 2020

Cypriana, Emiliana

Sezon rowerowy trwa - jak zabezpieczyć rower przed kradzieżą?

sobota, 6.7.2019 09:10 , komentarze: 0 , odsłony: 605
kategorie artykułu:

Wycieczki rowerowe stają się ulubioną formą spędzania wolnego czasu. Jednak często zapominamy, że „amatorów” dobrze wyposażonych rowerów jest więcej. Pod koniec czerwca nieustalony sprawca wyłamał zamki zabezpieczające drzwi do piwnicy i z wnętrza ukradł rower wartości 1700 zł. Dlatego wałbrzyska Policja przedstawia kilka zasad, jak zabezpieczyć rower przed kradzieżą.

Czego absolutnie i pod żadnym pozorem nie wolno robić NIGDY: 
- zostawiać roweru otwartego i gotowego do drogi w miejscach publicznych: przed sklepem itp. 
- używać zapięć tanich i bez atestu – nawet najbardziej zachwalanych. 
- zostawiać rowerów na klatkach schodowych, piwnicach, komórkach bez dodatkowego zabezpieczenia. 

Niefrasobliwe zachowanie może zakończyć się kradzieżą roweru. Niestety, większość rowerzystów jest tego całkowicie nieświadoma. Warto też pamiętać, że rower, który zwraca na siebie uwagę (np. amortyzatorami, kolorem, wyposażeniem itp.) zwraca także uwagę złodzieja. 

A co należy robić, aby się skutecznie chronić przed kradzieżą? 
Trzeba pamiętać, że nie ma zapięć nie do sforsowania. Możemy najwyżej zniechęcić złodzieja do kradzieży, utrudniając mu jego "pracę". Im lepsze zapięcia tym więcej czasu zajmuje złodziejom ich pokonanie. 
Musimy nabyć zabezpieczenia, które maja atest. Są niestety nie najtańsze, jednak zainwestowanie w nie zniechęci złodzieja. 
Bezwzględnie zawsze należy zakładać zabezpieczenie na rower w taki sposób, aby spinać koło, ramę oraz przytwierdzony do podłoża przedmiot (np. płot). 
Zabezpieczenie powinno być zakładane możliwie ciasno. 
Z pozostawianego roweru za każdym razem zdejmujemy ruchome elementy, a także siodełko (jeśli jest mocowane za pomocą szybkozłącza). Złodziej ich nie ukradnie, a rower bez siodełka jest mniej atrakcyjny i trudniej na nim uciec. 
Rower należy zostawiać albo w dobrze widocznym, oświetlonym miejscu publicznym, albo w całkowicie zamkniętym pomieszczeniu. W tym drugim przypadku również musimy pamiętać o założeniu zabezpieczenia. 
Warto zbadać, czy w pobliżu miejsca parkowania naszego roweru nie ma kamer monitoringu. Odstraszają one złodziei, a w przypadku kradzieży - jest szansa, że Policja będzie dysponować taśmą wideo z nagraniem zdarzenia. 
Większość ram rowerów numer fabryczny. Należy go zapisać! 
Sfotografuj rower - w przypadku kradzieży zdjęcia przekaż policji i rozpowszechnij w Internecie. Może to pomóc go zidentyfikować! 

źródło: KMP w Wałbrzychu

 

Wasze komentarze

poniedziałek, 3.8.2020 09:32
poniedziałek, 3.8.2020 00:00
piątek, 31.7.2020 09:47
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele