Seria spotkań z dziećmi z podstawówki ze Starych Bogaczowic. Pogadanki o bezpieczeństwie

czwartek, 7.4.2022 11:01 291 0

6 kwietnia policjant prewencji wałbrzyskiej komendy odwiedził Szkołę Podstawową w Starych Bogaczowicach. W ramach działań profilaktycznych przeprowadził serię pogadanek z najmłodszymi uczniami z klas 0-3. Funkcjonariusz przybliżył dzieciom problematykę związaną z bezpiecznym zachowaniem się w różnych sytuacjach w życiu codziennym. W spotkaniach udział wzięło blisko 120 dzieci.

Młodzi mieszkańcy gminy Stare Bogaczowice podczas sześciu przeprowadzonych wczoraj pogadanek zaznajomieni zostali z elementarnymi przepisami ruchu drogowego. Dowiedzieli się między innymi, w jaki sposób jako piesi powinni właściwie korzystać z dróg publicznych.

Policjant przypomniał dzieciom numery telefonów alarmowych, a także przekazał niezbędne informacje dotyczące bezpiecznego spędzania czasu wolnego w domu, na podwórku, ale także na terenie szkoły. Poruszył również temat właściwego zachowania się w stosunku do nieznajomych oraz jak przyjąć bezpieczną pozycję w sytuacji ataku agresywnego psa.

Promując bezpieczeństwo pieszych na drogach małoletni zostali zachęceni do korzystania z elementów odblaskowych po zmroku nie tylko w sytuacjach wymaganych przepisami. Spotkania, w których wzięła udział ponad setka dzieci, zakończyły się wspólnymi pamiątkowymi zdjęciami.

źródło: KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)