Sąsiedzka wizyta w Wańczykówce

piątek, 30.7.2021 16:17 441 0

Sielankowe okoliczności przyrody, pyszne, ekologiczne jogurty, maślanki, sery, a do tego jeszcze wizyta u szczęśliwych krówek, wszystko to czekało na najmłodszych mieszkańców gminy Czarny Bór w Gospodarstwie Ekologicznym Sylwestra  Wańczyka „Wańczykówka” w Krzeszowie. 

Wizyta w „Wańczykówce” to jedna z 4 wakacyjnych wycieczek w ramach projektu „Sąsiedzkie śniadania na trawie" realizowanego przez Bibliotekę +Centrum Kultury w Czarnym Borze oraz grupę nieformalną „Ludzie z Pasją”. Dotąd mieszkańcy Gminy mieli okazję wziąć udział w szeregu ciekawych warsztatów ekologicznych i kulinarnych oraz odwiedzili „Słoneczną Dolinę” w Dobkowie, „Lawendową Plantację” w Unisławiu Śląskim, a w ostatni piątek lipca wspomnianą już „Wańczykówkę”.

(Projekt dofinansowano ze środków Programu „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz ODL - Stowarzyszenie "Granica" w Lubawce.) 

W „Wańczykówce” najmłodsi mieszkańcy gminy, mieli jedyną w swoim rodzaju okazję podejrzeć pracę serowarów, poznać tajniki ekologicznej uprawy warzyw, powstawania zdrowych, swojskich produktów nabiałowych, a nawet zajrzeć do szczęśliwych krówek, które dają najlepsze na świecie mleko. Były też zabawy na świeżym powietrzu, ognisko z kiełbaskami i oczywiście śniadanie na trawie z serowo-jogurtową degustacją.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)