komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk
LOTTO

poniedziałek, 18 lutego 2019

Szymona, Konstancji

Rusza Festiwal im. Włodka Szomańskiego!

piątek, 6.7.2018 08:15 , komentarze: 0 , odsłony: 342
kategorie artykułu:

Góry, lasy, łąki, soczysta zieleń, piękna przyroda, z dala od zgiełku, szumu, pośpiechu dnia codziennego… tuż przy czeskiej granicy – w przepięknie położonej Gminie Mieroszów Włodzimierz Szomański – muzyk, kompozytor, wielki człowiek zostawił swoje serce… Serce wypełnione miłością do ludzi i muzyki… 
W dniach od 6-8 lipca już po raz piąty będzie miał miejsce Festiwal, który jest niewątpliwie wydarzeniem niezwykłym… Mieszkańcy przepiękny letni miesiąc lipiec kojarzą właśnie z Festiwalem im. Włodka Szomańskiego „Nie tylko Gospel”. To trzydniowe święto integruje, łączy, scala i pozwala na oderwanie się od ziemi. Rozbrzmiewająca muzyka, niezwykli ludzie, cudowne doznania i dyrektor artystyczna – nie nikt inny, jak żona wybitnego muzyka Elżbieta Szomańska sprawiają, że emocje pofestiwalowe towarzyszą wszystkim uczestnikom przez cały rok…
Co roku poprzeczka Festiwalu podnoszona jest coraz wyżej, Mieroszów staje się rozpoznawalnym miejscem na mapie Dolnego Śląska. Miasto Muzyki, bo tak śmiało można powiedzieć, pozwala na rozwinięcie się młodym, często jeszcze nieoszlifowanym talentom. Dzięki ciężkiej pracy organizatorów młodzi artyści mają szansę na rozwinięcie skrzydeł, otwierają się przed nimi drzwi do muzycznej kariery. 
Niezwykła, rodzinna, ciepła, przyjazna atmosfera towarzysząca całemu wspaniałemu kulturalnemu projektowi dodaje chęci i energii wszystkim mieszkańcom. Czyż to nie jest wspaniałe, że Włodzimierz Szomański, choć już nie tu na ziemi, ale być może gdzieś z innego miejsca, w dalszym ciągu dba o miejsce, które tak ukochał…? Dzięki muzyce łączy się z nami i pokazuje jak należy cieszyć się życiem i celebrować każdą chwilę. Pięknymi dźwiękami, kompozycjami, śpiewem dotyka drżących strun naszych dusz i dlatego na zawsze pozostanie w pamięci – nas zwykłych mieszkańców, odbiorców, uczestników wydarzenia, na które czekamy przez cały rok.
Podczas V Festiwalu im. Włodka Szomańskiego „Nie tylko Gospel” będziemy świadkami pięknego koncertu „Gospel, gospel – słowo Boże…” z udziałem chóru „Błogosławieni” oraz chóru „Dniajednego”, który został złożony dla potrzeb Festiwalu z Chóru Irysy, Filharmonii Sudeckiej, "Salve Regina" z Wałbrzycha i miejscowych śpiewaków. A następnie porwie nas światło i dźwięk przy współudziale orkiestry Bębnów Basowych.
W drugim dniu młode talenty wokalne powalczą o Statuetkę „Szklanego Szomola” i wysłuchamy recitalu laureatki Grand Prix 2017 – Anny Poszelużnej.
W trzecim ostatnim dniu czeka nas koncert „Ale kino” z przebojami z filmów oraz seriali polskich i zagranicznych w wykonaniu Barbary Kurdej - Szatan oraz Rafała Szatana.
Gościnna Gmina Mieroszów czeka na wszystkich w dniach od 6 – 8 lipca 2018r. i gwarantuje niezapomniane doznania!

Zastępca Dyrektora Marika Sikora

źródło: FB Mieroszowskie Centrum Kultury

 

Wasze komentarze


wczoraj, 22 godz temu
czwartek, 14.2.2019 20:22
czwartek, 14.2.2019 11:19
środa, 13.2.2019 11:31
wtorek, 12.2.2019 09:47
czwartek, 7.2.2019 10:01
5
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Praca na GoWork
Praca na GoWork
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki