Rozebrali znajomego, pobili, okradli i zostawili na mrozie. Teraz odpowiedzą przed sądem

piątek, 2.12.2022 17:24 794 2

Funkcjonariusze Komisariatu Policji w Głuszycy, bezpośrednio po otrzymaniu zgłoszenia o rozboju, zatrzymali trzech mieszkańców z tej miejscowości w wieku od 35 do 41 lat. Wszyscy podejrzani są o pobicie swojego 33-letniego znajomego, z którym spożywali alkohol. Okazało się, że do aktu agresji doszło, gdyż jeden ze sprawców był skonfliktowany z pokrzywdzonym. Aby dać nauczkę 33-latkowi głuszyczanie zdjęli z niego spodnie, a także bieliznę oraz ukradli telefon komórkowy, gotówkę i dokumenty. Ostatecznie uciekli z miejsca zdarzenia pozostawiając pokrzywdzonego na mrozie. Teraz za popełnione czyny cała trójka odpowie przed sądem.

W miniony poniedziałek w godzinach wieczornych głuszyccy policjanci otrzymali zgłoszenie o rozboju, do którego doszło w ustronnym miejscu w rejonie ul. Łukasiewicza w Głuszycy. Na miejscu funkcjonariusze ustalili, że 33-latek został zaatakowany przez trzech swoich znajomych. Wszyscy, wraz z pokrzywdzonym, znajdowali się w stanie upojenia alkoholowego. Pokrzywdzony, po tym jak został pobity, pozbył się telefonu komórkowego, gotówki, dokumentów, a także spodni oraz bielizny i został pozostawiony przez sprawców na mrozie. Ostatecznie w wyniku przestępstwa, na szczęście, nie doznał poważnych obrażeń ciała.

Miejscowi policjanci po ustaleniu danych personalnych sprawców, rozpoczęli ich poszukiwania. Dwóch podejrzanych w wieku 35 i 41 lat zostało zatrzymanych jeszcze tego samego wieczora w rejonie miejsca zdarzenia. Trzeci - w wieku 39 lat - wpadł w ręce mundurowych dzień później, w miniony wtorek.

W trakcie czynności procesowych cała trójka usłyszała zarzuty rozboju, spowodowania lekkiego uszczerbku na zdrowiu u pokrzywdzonego oraz kradzieży dokumentów. Mężczyźni odpowiedzą teraz przed sądem. Wszystkim grozi kara pozbawienia wolności do lat 12.

KMP w Wałbrzychu

Przeczytaj komentarze (2)

Komentarze (2)

sytuacja niedziela, 04.12.2022 23:03
czasami jest tak ze znajomy domaga się wręcz takiej sytuacji
Srać na pajaca sobota, 03.12.2022 05:42
Tak powinni zrobić śmiesznemu Piotrusiowi ze Szczawna i jego pieskom...