komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk

niedziela, 20 października 2019

Ireny, Kleopatry

Rowerem z Jedliny do Wałbrzycha

wtorek, 8.10.2019 18:00 , komentarze: 0 , odsłony: 272
kategorie artykułu:

W miniony piątek zakończył się remont ulicy Kamienieckiej, stanowiącej część tzw. Trasy Sudeckiej. Nowa droga będzie stanowiła istotne udogodnienie zarówno dla kierowców samochodów jak również dla rowerzystów.

Zgodnie z panującymi zasadami wzdłuż ulicy została utworzona ścieżka rowerowa, której przedłużeniem jest jedlińska trasa rowerowa, łącząca ulicę Włościańską z ulicą Warszawską. Dzięki temu rozwiązaniu zarówno mieszkańcy naszego miasta,  turyści jak i odwiedzający uzdrowisko goście mogą w bezpieczny sposób przejechać rowerem z Jedliny-Zdroju do Wałbrzycha, gdzie podążając cały czas ścieżkami rowerowymi mogą się skierować ulicą Świdnicką do Centrum lub ulicą Strzegomską w kierunku WSSE Invest-Park czy Podzamcza.

Rowery są coraz bardziej popularnym środkiem transportu i co ważne są wykorzystywane nie tylko w celach turystycznych, ale również do codziennego poruszania się. Dlatego też niezwykle istotna jest odpowiednia infrastruktura, umożliwiająca szybkie i bezpieczne przemieszczanie się jednośladem w różne miejsca. Nowa ścieżka rowerowa wzdłuż ulicy Kamienieckiej z pewnocią przyczyni się do zwiększenia ruchu rowerowego pomiędzy Gminą Jedlina-Zdrój a Gminą Wałbrzych.

Warto w tym miejscu zaznaczyć, że w Jedlinie-Zdroju jest sporo tras rowerowych, które łączą wiele obiektów, miejsc i atrakcji takich jak między innymi Kompleks Sportowo-Rekreacyjny „Active”, Park Aktywności „Czarodziejska Góra” czy Zespół Pałacowo-Hotelowy „Jedlinka”. Prowadzą też na Przełęcz pod Borową, a nawet do sąsiedniej Głuszycy i do atrakcji turystycznych znajdujących się na terenie Gminy Głuszyca.

Źródło: UM Jedlina-Zdrój 

 

Wasze komentarze

CENTRUM MEBLOWE
CENTRUM MEBLOWE
Mati Autogaz
Mati Autogaz
SKUP AUT
SKUP AUT
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele