komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk

sobota, 23 stycznia 2021

Ildefonsa, Rajmunda

Realizacja funduszy sołeckich w Gminie Walim na ostatniej prostej

poniedziałek, 30.11.2020 13:20 , komentarze: 1 , odsłony: 1258
kategorie artykułu:

Fundusz  sołecki to  środki wyodrębnione z budżetu gminy, zagwarantowane na realizację przedsięwzięć służących poprawie życia mieszkańców. Gmina Walim już po raz kolejny zdecydowała się na wydzielenie  z budżetu gminy na 2020 r. funduszu sołeckiego, kierując środki finansowe bezpośrednio do dyspozycji sołectw gminnych. Sołectwa mają czas do końca roku, aby zrealizować, uchwalone zebraniem wiejskim, zadania. W naszej gminie, na podstawie uchwały  podjętej przez Radę Gminy, każde sołectwo ma zapewnione środki na realizację swoich zadań. I tak:

DZIEĆMOROWICE mają do realizacji na swoje plany kwotę 41.562,50 zł, którą mieszkańcy przeznaczyli na zakup sprzętu i utrzymanie klubu sportowego. Postanowili także zakupić materiały budowlane na budowę chodnika przy ul. Sienkiewicza.

GLINNO zakupiło dwie lampy solarne oraz grill gazowy na świetlicę. Na realizację mieszkańcy otrzymali z budżetu gminy kwotę   17.379,38 zł.

JUGOWICE do rozdysponowania mają kwotę 34.847,88 zł. Postanowiły uchwałą zebrania wiejskiego, zakupić działkę z przeznaczeniem  na plac zabaw, a część środków zadysponowano na pielęgnację i modernizację skwerów.

MICHAŁKOWA   w tym roku postawiła na oświetlenie uliczne, zakupione zostały dwie lampy solarne, a część środków przeznaczono na wydatki bieżące związane z koszeniem boiska.  Wieś do realizacji miała kwotę w wysokości  15.284,94 zł.

RZECZKA – mieszkańcy w tym roku postanowili upiększyć swoją wieś. Zakupiono ławki i zamontowano nad nimi wiaty, w trakcie wykonywania jest zagospodarowanie terenu przy przystanku, zakupiono też ozdoby świąteczne, które ozdobią wieś w okresie bożonarodzeniowym. Na realizację swoich zadań  sołectwo Rzeczka dysponowało kwotą  15.641,44 zł.

OLSZYNIEC to kolejne sołectwo inwestujące w swoją wieś. Zakupione zostały dwie lampy solarne, pozostałe  środki  mieszkańcy przeznaczyli na zakup wyposażenia świetlicy oraz na wykonanie projektu fotowoltaiki,  celem zmiany ogrzewania w świetlicy wiejskiej. Kwota na realizację zadań –  21.924,75 zł.

NIEDŹWIEDZICA  kwotę  19.518,38 zł przeznaczyła na rewitalizację części działki nr 253 z posadowionym na niej krzyżem (wybrukowanie dojścia, naprawa muru oporowego i ogrodzenie), zakupiono witacz oraz mini bramki na boisku przy świetlicy. Niedźwiedzica utrzymuje również swoją stronę internetową. www.niedzwiezica.pl.

WALIM   na realizację przedsięwzięć służących poprawie życia mieszkańców ma największą kwotę, bo aż  44.562,50 zł. Postanowiono doposażyć  plac zabaw przy ul. kard. S. Wyszyńskiego 86  oraz  przeznaczyć kwotę 34.562,50 zł  na remont pomieszczeń socjalnych w strażnicy OSP Walim.

ZAGÓRZE ŚLĄSKIE  kwotę  27.807,00 zł zaplanowało przeznaczyć na  budowę pobocza przy ul. Leśnej, zabezpieczenie wjazdu na boisko, pielęgnację klombu przy ul. Głównej 18 oraz wynagrodzenie za  koszenie placów zabaw przy ul. Głównej 10 i 18

Dzięki funduszowi mieszkańcy mogą realizować często niewielkie, ale ciekawe i potrzebne projekty, a przede wszystkim te, które są przez nich samych oczekiwane. Dlatego zachęcamy mieszkańców do obecności na zebraniach wiejskich i brania czynnego udziału  w planowanych inicjatywach.  Wspólne zaplanowanie i wykonanie zadania jest również gwarancją, że inwestycja realizowana z pieniędzy funduszu będzie przez mieszkańców wykorzystana. Warto podkreślić, że do każdej inwestycji, służącej poprawie infrastruktury,  zaplanowanej przez sołectwo, Gmina Walim na jej realizację dołoży taką samą kwotę z budżetu gminy.

źródło: UG Walim

 

Wasze komentarze

to wszystko kwiatek zbuduje
poniedziałek, 30.11.2020 14:20 autor: iiiiiiiiiiiiiiii
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele