Premiera spektaklu "Co w strachu piszczy?"

środa, 18.6.2014 15:22 1732 0

Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu oraz Gmina Wałbrzych zapraszają na premierę spektaklu plenerowego „Co w strachu piszczy?” w reż. Jerzego Jana Połońskiego, która odbędzie się w Amfiteatrze przy pl. Teatralnym 27 czerwca o godz. 18.00. Na pierwsze popremierowe przedstawienie zapraszamy już 28 czerwca o godz. 18.00.

Ileż to razy, jako dzieci, wyobrażaliśmy sobie w ciemności potwora wychodzącego spod łóżka w naszym pokoju? Ile razy drżeliśmy przed wizytą u dentysty, bojąc się bólu? A obcinanie czy też mycie włosów? Lekarz? Burza? Odkurzacz? Zwierzęta? Duchy?... Lista STRACHÓW dziecięcych jest tak samo długa, jak i przerażająco śmieszna. Ale czy na pewno? Wyobraźnia dziecięca jest nieposkromiona i niepoczytalna, dlatego świat widziany oczami dziecka jest tak kolorowy i ciekawy… ale i czasami straszny.

Nasz bohater, „mały, zwyczajny Jaś” to każdy z nas czy też każde z naszych dzieci, a może i naszych wnuków… Bardzo przywiązany do swojego pokoju, zabawek
i …strachów. Za nic w świecie nie da się go przekonać, że ten kawałek drzewa za oknem to drzewo… „NIE! TO JEST PIRAT! Ale to, to tylko nożyczki… NIE! TO NOŻYCE DO UCINANIA!... A to… NIE! TO MASZYNA DO MIELENIA BATONIKÓW!!!!!!!”

Czy z taką wyobraźnią da się zwyczajnie żyć i nie „umrzeć” ze strachu? Nie da się! Dlatego postanowiliśmy wypowiedzieć wojnę strachom zalegającym dziecięce wyobraźnie. Mały, zwyczajny Jaś będzie musiał się z nimi zmierzyć, a z pomocą lalek, form plastycznych i całego szeregu tricków teatru ulicznego zwycięstwo ma zagwarantowane! Czy strach da się przerobić na uśmiech i lęk na zabawę? Przekonajcie się z nami, że… TAK!

 

„CO W STRACHU PISZCZY?”

Scenariusz, reżyseria, ruch sceniczny: Jerzy Jan Połoński

Scenografia: Marika Wojciechowska

Muzyka: Michał Kowalczyk

Obsada: Anna Jezierska, Bożena Oleszkiewicz, Urszula Raczkowska, Jakub Grzybek, Seweryn Mrożkiewicz, Paweł Pawlik

 

Grupa wiekowa: spektakl familijny

Czas trwania spektaklu: ok. 60 minut

Wstęp wolny.

 W przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych spektakle odbędą się 

w siedzibie Teatru Lalki i Aktora w Wałbrzychu przy ul. Buczka 16 lub w innym miejscu wyznaczonym przez pracowników Teatru.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)