Poznaj losy najważniejszej bitwy morskiej XX wieku!

czwartek, 19.5.2022 14:27 248 0

Najnowsza książka autora
II wojny światowej na morzu
 
Craig Symonds
 
Bitwa o Midway
Najważniejsza bitwa morska XX wieku
 
Premiera 1 czerwca

 

Midway to punkt zwrotny wojny i początek końca państw Osi. Profesor Craig L. Symonds, czołowy historyk specjalizujący się w dziejach marynarki wojennej, maluje niezapomniany obraz pomysłowości, odwagi i poświęcenia żołnierzy. 

Autor opisuje kluczowe wydarzenia prowadzące do kulminacyjnego starcia, w tym zarówno Morze Koralowe – pierwszą w historii bitwę lotniskowców – jak i odważny rajd bombowy Jimmy’ego Doolittle’a na Tokio. Skupia się na zaangażowanych w wojenne zmagania ludziach, dowódcach i zwykłych żołnierzach, zaś opis samej bitwy tworzy po mistrzowsku.

Oficer U.S. Navy, absolwent Naval War College, wybitny historyk, professor na Akademii Marynarki Wojennej Stanów Zjednoczonych, gdzie wykład przez 30 lat. Specjalista z zakresu strategii morskiej, dziejów marynarki wojennej oraz historii wojny secesyjnej. Autor kilkunastu książek historycznych, które zdobyły szereg prestiżowych nagród i zostały docenione przez miłośników literatury militarnej. Craiga Symondsa można regularnie oglądać w telewizji, gdzie jako komentator dzieli się swoją wiedzą historyczną programach popularnonaukowych. Poza Bitwą o Midway nakładem Społecznego Instytutu Wydawniczego Znak ukazała się również Druga wojna światowa na morzu tego autora.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)