Poznaj historię opartą na prawdziwych wydarzeniach znad Warthelandu!

piątek, 25.6.2021 09:57 391 0

HISTORIA, W KTÓREJ FINAŁ TRUDNO UWIERZYĆ! 

Piotr Bojarski  

Coraz ciemniej w Wartheland

 

Gdy w 1939 roku Niemcy wcielają Poznań do Trzeciej Rzeszy, Wilhelmine Günther ze spokojem obserwuje wprowadzanie nowego ładu. Oczy otwiera jej dopiero narzeczony – Polak.  

Antoni wie, że nowy Namiestnik Rzeszy Arthur Greiser zamierza rządzić Krajem Warty żelazną pięścią. Ludność schodzi więc do podziemia i postanawia walczyć. 

Franciszek Witaszek, uznany lekarz, ponad przysięgą Hipokratesa postawi przysięgę żołnierską – od tego momentu będzie nie tylko ratować życia, ale także je odbierać. 

 

Piotr Bojarski o Coraz ciemniej w Wartheland: 

Od dawna chciałem napisać powieść o mrocznych czasach hitlerowskiej okupacji. Wiedziałem, że w tej powieści muszą się pojawić takie postacie, jak doktor Franciszek Witaszek, woźnica Antoni Gąsiorowski czy Wilhelmine Günther, poznańska Niemka, która przeciwstawiła się potężnej III Rzeszy.  

Piotr Bojarski – pisarz i publicysta, z wykształcenia historyk. Autor licznych powieści kryminalnych i historycznych, a także kilku reportaży. Wielokrotnie nominowany do nagród literackich, dwukrotny finalista konkursy Kryminalna Piła. Mieszka w Poznaniu, który uczynił bohaterem wielu swoich książek. Od marca 2021 szef muzeum Centrum Szyfrów Enigma im. M. Rejewskiego, J. Różyckiego i H. Zygalskiego.

 

 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)