Potrącenie 76-letniego rowerzysty w Szczawnie-Zdroju

poniedziałek, 20.3.2023 12:47 435 2

W piątek 17 marca po południu na terenie jednego z parkingów w Szczawnie-Zdroju doszło do wypadku drogowego. W wyniku zderzenia rowerzysty z samochodem osobowym, kierujący jednośladem trafił do szpitala. Na szczęście doznał niegroźnych dla jego życia obrażeń ciała. Samej sprawczyni zdarzenia nic się nie stało. Funkcjonariusze ruchu drogowego ustalili, że oboje kierujący byli trzeźwi i ostatecznie sporządzili dokumentację procesową, która trafi teraz do sądu.

Do wypadku doszło 17 marca przed godziną 16:00. Ruszająca z miejsca parkingowego samochodem osobowym 35-letnia kobieta, nie zauważyła poruszającego się prawidłowo po parkingu 75-letniego rowerzysty i doprowadziła do zderzenia z jednośladem. W wyniku wypadku senior trafił do szpitala. Jego życiu na szczęście nie zagraża niebezpieczeństwo.

W związku z tym zdarzeniem po raz kolejny funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu zwracają się do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie zasad bezpieczeństwa i stosowanie się do przepisów Ustawy prawo o ruchu drogowym. Użytkownicy samochodów przy włączaniu się do ruchu, zmianie pasa ruchu oraz kierunku jazdy muszą zachować ostrożność, a także za każdym razem spoglądać w lusterka wsteczne. Motocyklista, motorowerzysta, czy właśnie rowerzysta, którzy teraz częściej będą pojawiać się na ulicach naszego miasta i powiatu wałbrzyskiego, mogą przecież nadjechać w każdym momencie.

Przypominamy również inne przepisy, które mają bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo jazdy. Pojazdami wyprzedzajmy tylko w miejscach dozwolonych. Zanim rozpoczniemy wykonywanie manewru powinniśmy upewnić się, że nie spowoduje to zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Na ścinajmy zakrętów i nie zjeżdżajmy na przeciwległy pas ruchu. Warto także wspomnieć o dostosowaniu prędkości do panujących warunków na drodze i nie przekraczaniu tej dozwolonej oraz zachowaniu bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu. Zwracajmy również uwagę na znaki drogowe.

Apelujemy również do kierujących jednośladami, szczególnie motocyklistów, aby nie przekraczali dozwolonej prędkości oraz nie wyprzedzali w miejscach niedozwolonych. Są oni w pewien sposób niechronionymi uczestnikami ruchu drogowego i każde zdarzenie z ich udziałem może zakończyć się tragicznie w skutkach. Kierujący motocyklami powinni także zaopatrzyć się w ubranie przystosowane do jazdy na motocyklu, w tym w odblaskowe szelki lub kamizelkę oraz bezwzględnie stosować kask ochronny na głowę.

Wszystkim kierującym przypominamy także, że wyprzedzanie przed lub na przejściu dla pieszych oraz omijanie pojazdu, który jechał w tym samym kierunku, lecz zatrzymał się celem udzielenia pierwszeństwa pieszym, a także nieudzielne pierwszeństwa pieszemu na drodze są innymi powodami wypadków drogowych, tym razem właśnie z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego. Dlatego pamiętajmy, aby przy dojeżdżaniu do przejścia dla pieszych zawsze zachować szczególną ostrożność. Widząc pieszego zwolnijmy, by w przypadku jego wejścia na jezdnię w sposób bezpieczny zatrzymać swój pojazd. Pamiętajmy, aby ze zbliżającej się wielkimi krokami pięknej wiosennej pogody korzystać w sposób nie zagrażający innym uczestnikom ruchu.

KMP w Wałbrzychu

Przeczytaj komentarze (2)

Komentarze (2)

Mmmmmmm środa, 22.03.2023 18:25
Lekkie obrażenia, facet przeszedł ciężką operację kolana!!
UkrytaPrawda niedziela, 26.03.2023 14:42
Uszczerbek na zdrowiu do końca życia A koszt rehabilitacji też...