Poszukiwany jedlinianin miał przy sobie narkotyki i odpowie również za handel nimi

piątek, 1.4.2022 14:03 140 0

Podczas wtorkowego patrolu na terenie Jedliny-Zdroju policjanci Komisariatu Policji w Głuszycy zatrzymali poszukiwanego 17-latka, który obecnie powinien przebywać w drugiej części naszego kraju w zakładzie poprawczym. Przy młodocianym przestępcy mundurowi znaleźli również narkotyki, a podczas dalszych czynności procesowych udowodnili mu handel narkotykami.

Było po godzinie 15:00, kiedy przy ul. Chrobrego w Jedlinie-Zdroju funkcjonariusze z Głuszycy przystąpili do legitymowania znanego im osobiście 17-letniego mieszkańca tej miejscowości. Policjanci ustalili, że nastolatek powinien obecnie przebywać w zakładzie poprawczym, gdyż jako nieletni popełnił szereg czynów karalnych. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach informatycznych informacja ta potwierdziła się, dlatego jedlinianin został zatrzymany.

W trakcie wykonywanych czynności mundurowi przy młodym mieszkańcu powiatu wałbrzyskiego znaleźli narkotyki. Po przebadaniu u technika kryminalistyki okazało się, że zabezpieczony biały proszek to amfetamina. Dalsza praca z zatrzymanym pozwoliła na postawienie mu zarzutów związanych z handlem od sierpnia zeszłego do marca tego roku środkami psychotropowymi, do czego 17-latek się przyznał i złożył wyjaśnienia.

Wczoraj funkcjonariusze przewieźli zatrzymanego do Policyjnej Izby Dziecka, skąd trafi teraz do Zakładu Poprawczego w Gdańsku. Za popełnione, tym razem już przestępstwa narkotykowe, odpowie jak dorosły. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 10.

źródło: KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)