Poszukiwany 35-latek zatrzymany. Odpowie za niealimentację

piątek, 5.4.2024 15:13 259 0

Policyjna walka z osobami ukrywającymi się przed wymiarem sprawiedliwości trwa praktycznie cały czas. Dzisiaj przed południem, tym razem policjanci pionu kryminalnego wałbrzyskiej komendy, realizując zebrane w sprawie informacje, zatrzymali na na Nowym Mieście 35-letniego wałbrzyszanina, który był poszukiwany celem osadzenia w zakładzie karnym. Mężczyzna teraz najbliższe pięć miesięcy spędzi w więzieniu.

5 marca przed połudnem funkcjonariusze kryminalni wałbrzyskiej komendy udali się na ul. 11 Listopada, gdzie według ich informacji w jednym z mieszkań na Nowym Mieście miał przebywać ukrywający się przed wymiarem sprawiedliwości 35-latek. W trakcie legitymowania szybko potwierdziło się, że to właśnie poszukiwany mężczyzna, który na podstawie wyroku Sądu Rejonowego w Wałbrzychu z 2023 roku został skazany dokładnie na 150 dni więzienia za uproczywe uchylanie się od obowiązku alimentacyjnego.

35-latek po wykonanych na terenie wałbrzyskiej komendy czynnościach został przewieziony do Aresztu Śledczego w Świdnicy, skąd trafi następnie do jednego z zakładów karnych na terenie naszego kraju. Ponownie przypominamy, że każdy kto powinien odbywać karę pozbawienia wolności, czy też karę zastępczą aresztu za popełnione przestępstwo lub wykroczenie, ale ukrywa się przed wymiarem sprawiedliwości, musi się liczyć z zatrzymaniem.

KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)