Policyjny profilaktyk rozmawiał o bezpieczeństwie z młodymi piłkarkami, przebywającymi na obozie w górach

sobota, 6.8.2022 12:03 280 0

Policjant prewencji kryminalnej wałbrzyskiej komendy w ramach akcji „Bezpieczne wakacje” i „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”, spotkał się z młodymi zawodniczkami Akademii Piłkarskiej z Lubina, przebywającymi na obozie sportowym. Zajęcia teoretyczne odbyły się na terenie jednego z hoteli w Boguszowie-Gorcach i spotkały się z ogromnym zainteresowaniem ze strony uczestniczek obozu.

Spotkania policjantów z uczestnikami wszelkiego rodzaju obozów i kolonii, to prawie codzienność. Funkcjonariusze podczas prelekcji przypominają dzieciom i młodzieży zasady bezpiecznego spędzania czasu, aby wakacje kojarzyły się tylko i wyłącznie z mile spędzonym czasem. Nie inaczej było kilka dni temu na terenie powiatu wałbrzyskiego.

Policjant przypomniał dziewczynkom w wieku od 6 do 10 lat, które przebywają na wakacjach w okolicy Wałbrzycha, główne zasady poruszania się po drogach. Podczas prelekcji poruszane były także tematy bezpieczeństwa w ruchu pieszych oraz ruchu rowerzystów.

Nie zabrakło również informacji dotyczących bezpieczeństwa nad wodą. Funkcjonariusz przypomniał również, że bezwzględnie należy wykonywać polecenia ratowników wodnych oraz stosować się do regulaminów kąpielisk, a także opowiedział o zagrożeniach, jakie mogą wystąpić podczas korzystania z niestrzeżonych zbiorników wodnych.

Była także mowa o tym jak poprawnie zgłosić zdarzenie na numer alarmowy 112 oraz jak powinno się zachować, w przypadku kontaktu z nieznajomymi.

Młode piłkarki miały okazję zobaczyć jak wewnątrz wygląda radiowóz policyjny, a także zapoznać się ze sprzętem wykorzystywanym przez mundurowych w służbie. Funkcjonariusz przekazał także opaski odblaskowe, które powinno się nosić podczas spacerów po zmroku, aby być lepiej widocznym dla innych uczestników ruchu drogowego.

W trakcie pogadanki policjant poinformował również o konkursie „Artystyczny przeWODNIK”, w którym do wykonania jest 60-sekundowy spot filmowy lub praca plastyczna zrealizowana dowolną techniką. Obrazować one mają bezpieczny sposób zachowania osób przebywających w wodzie lub nad wodą oraz promować zdrowy i aktywny tryb życia. 

Łącznie w zajęciach prowadzonych przez wałbrzyskiego funkcjonariusza udział wzięło prawie 30 młodych zawodniczek lubińskiego klubu piłkarskiego.

KMP Wałbrzych

Dodaj komentarz

Komentarze (0)