Policjant z Głuszycy odznaczony orderem "Honorowy Dawca Krwi - Zasłużony dla Zdrowia Narodu"

sobota, 14.11.2020 08:05 449 0

Funkcjonariusz z Komisariatu Policji w Głuszycy asp. szt. Radosław Dobosz został uhonorowany państwowym odznaczeniem „Honorowy Dawca Krwi - Zasłużony dla Zdrowia Narodu”. Jest to odznaka nadawana od 2005 roku honorowym dawcom krwi w uznaniu ich wybitnych zasług na rzecz ratowania ludzkiego życia i zdrowia. Odznaka jest jednostopniowa i może być nadana osobie tylko raz w życiu. Wałbrzyski policjant dla ratowania ludzkiego zdrowia i życia oddał już ponad 30 litrów krwi.

W miniony wtorek w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Wałbrzychu asp. szt. Radosław Dobosz uhonorowany został ministerialnym orderem „Honorowego Dawcy Krwi - Zasłużony dla Zdrowia Narodu”. To niezwykle ważne i prestiżowe odznaczenie nadawane honorowym dawcom krwi w uznaniu wybitnych zasług na rzecz ratowania ludzkiego życia i zdrowia oraz aktywnej działalności w ruchu honorowego krwiodawstwa.
Asp. szt. Radosław Dobosz od 16 lat pełni służbę w Policji, obecnie na stanowisku dyżurnego Komisariatu Policji w Głuszycy. Obok niesienia pomocy ludziom w zakresie bezpieczeństwa, od 25 lat dzieli się z innymi tym co posiada najcenniejszego – własną krwią. Dla ratowania ludzkiego zdrowia i życia oddał jej już ponad 30 litrów. Jak sam twierdzi: "krew to najcenniejszy dar życia i choć wie, że większego odznaczenia dostać już nie można, to jeśli tylko zdrowie pozwali to dalej będzie kierował się słowami – Oddaj Krew Uratuj Życie”.

źródło: KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Przetargi
i Obwieszczenia

Zobacz