„Policjant, który mi pomógł” – tylko do 31 maja możesz zgłosić swojego kandydata z Wałbrzycha i powiatu wałbrzyskiego

piątek, 19.5.2023 12:42 114 0

W trudnej sytuacji rodzinnej pomógł ci policjant z Wałbrzycha lub powiatu wałbrzyskiego? Pamiętaj, że możesz to odwzajemnić zgłaszając jego kandydaturę w konkursie „Policjant, który mi pomógł”. Inicjatorem plebiscytu jest Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji. Na zgłoszenia organizatorzy plebiscytu czekają jeszcze tylko do 31 maja.

Pierwsza edycja konkursu zorganizowana została w 2008 roku. Od tego czasu wyłoniono kilkudziesięciu laureatów zasługujących w ocenie społeczeństwa na szczególną pochwałę. Byli to funkcjonariusze reprezentujący zarówno służbę prewencyjną, jak i kryminalną.

Istotą konkursu jest wyróżnienie tych funkcjonariuszy Policji, którzy charakteryzują się wyjątkowym profesjonalizmem, empatyczną postawą i umiejętnościami w obszarze indywidualnej pomocy osobom dotkniętym przemocą w rodzinie.

Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji informuje, że procedura zgłaszania policjantów do obecnej edycji konkursu „Policjant, który mi pomógł” trwa do 31 maja 2023 r. Zgodnie z regulaminem konkursu, zgłoszenia policjanta może dokonać osoba indywidualna, instytucja lub organizacja.

Laureatów konkursu wybierze specjalna komisja, w skład której wejdą zwycięzcy ostatnich trzech edycji konkursu oraz przedstawiciel Biura Prewencji KGP. Typowanie kandydatów odbędzie się na podstawie szczegółowej analizy uzasadnień zawartych w formularzach zgłoszeniowych.

Podczas wyłaniania laureatów w szczególności brane będzie pod uwagę ich zaangażowanie w działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa obywateli, jak również doświadczenie i zaangażowanie w pomoc osobom, wobec których istnieje podejrzenie, że są krzywdzone.

Formularze zgłoszeniowe można pobrać na stronie KMP w Wałbrzychu.

źródło: KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)