Policjanci zlikwidowali nielegalny klub muzyczny [Foto]

czwartek, 23.2.2023 16:43 2809 0

Dzięki zebranym wcześniej w sprawie informacjom wałbrzyscy policjanci wydziału do walki z przestępczością gospodarczą, wraz z funkcjonariuszami innych pionów, a także z celnikami, zlikwidowali nielegalnie działający na terenie naszego miasta klub muzyczny. Łącznie zatrzymanych zostało 5 osób. Dwie z nich odpowiedzą za prowadzenie biznesu bez wymaganych zezwoleń w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, sprzedaż alkoholu bez koncesji, ale także za posiadanie czarnego prochu oraz przedmiotów wskazujących na wytwarzanie amunicji. Dwie kolejne za znieważenie funkcjonariuszy i naruszenie ich nietykalności cielesnej w związku z wykonywaną w lokalu interwencją, a ostatnia dlatego, że była poszukiwana. Sprawdzany jest jest także temat rozpowszechniania cudzych utworów muzycznych bez zezwolenia.

Policjanci Wydziału d/w z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu, wraz z funkcjonariuszami Dolnośląskiego Urzędu Celno-Skarbowego we Wrocławiu ustalili, że 25-latek oraz 33-latka na początku tego roku w dzielnicy Biały Kamień otworzyli klub muzyczny bez wymaganego zezwolenia, zatajając tym samym fakt prowadzenia działalności gospodarczej. Mieli również sprzedawać alkohol nie mając do tego koncesji.

Realizując zebrane w sprawie informacje mundurowi w minioną sobotę wieczorem przeprowadzili kontrolę budynku ujawniając szereg nieprawidłowości i zatrzymując dwoje mieszkańców Wałbrzycha w związku z wyszczególnionymi wyżej popełnionymi przestępstwami. W toku prowadzonych na miejscu zdarzenia czynności procesowych mundurowi zabezpieczyli w klubie muzycznym alkohol, kasę fiskalną, pieniądze, wideorejestrator z monitoringu oraz inne dowody świadczące o prowadzeniu działalności gospodarczej bez zezwolenia i o sprzedaży alkoholu bez koncesji. Mundurowi znaleźli w budynku także substancję wybuchową w postaci trzech kilogramów czarnego prochu oraz przedmioty do wytwarzania amunicji, w tym pociski i spłonki.

W sprawie sprawdzany jest także wątek rozpowszechniania publicznego utworów muzycznych bez stosownego zezwolenia przez prowadzącego dyskotekę 29-latka, dlatego też mundurowi zabezpieczyli nośniki danych z muzyką, która puszczana była w klubie.

Kolejne dwie zatrzymane w lokalu osoby to 28-latek i 40-latka. Oboje znieważyli słowami wulgarnymi i obelżywymi funkcjonariuszy oraz naruszyli ich nietykalność cielesną podczas prowadzonej interwencji. W ręce mundurowych wpadł również 22-latek poszukiwany przez Prokuraturę Rejonową w Ząbkowicach Śląskich celem wykonania z nim czynności procesowych do innego postępowania karnego.

Obecnie szacowana jest wartość uszczuplenia z tytułu nieopłaconego podatku na szkodę Skarbu Państwa. 25-latek oraz 33-latka odpowiedzą za uchylanie się od opodatkowania, sprzedaż alkoholu bez koncesji oraz posiadanie materiałów do wyrobu amunicji za co grozi im wysoka grzywna, a przy ostatnim z przestępstw nawet kara pozbawienia wolności do lat 10. 28-latek oraz 40-latka usłyszeli natomiast zarzuty znieważenia policjantów oraz naruszenia ich nietykalności, za co moga trafić za kraty więzienia na 3 lata.

KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)