Policjanci na terenie jednej ze szkół w Boguszowie-Gorcach przeprowadzili egzamin na kartę rowerową

piątek, 27.5.2022 15:18 640 0

26 maja dzielnicowi z Boguszowa-Gorc wczoraj spotkali się z uczniami Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 z tej miejscowości, celem przeprowadzenia praktycznego egzaminu na kartę rowerową. Jak co roku przed wakacjami, funkcjonariusze wspierają nauczycieli przygotowujących dzieci do tzw. egzaminu „rowerowego".

Duża ilość dzieci posiada rowery i chętnie z nich korzysta. Aby jednak mogły one bezpiecznie poruszać się po drodze, muszą nabyć odpowiednią wiedzę i umiejętności. Dlatego w czwartkowe popołudnie st. asp. Ewelina Płusa i mł. asp Piotr Prokopowcz z Komisariatu Policji w Boguszowie-Gorcach przeprowadzili egzamin praktyczny na kartę rowerową dla uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 1.

Aby móc przystąpić do egzaminu praktycznego, uczniowie najpierw musieli zdać egzamin teoretyczny z zakresu zasad ruchu drogowego, a dopiero później sprawdzić swoje umiejętności w trakcie pokonywania toru jazdy.

Wszyscy uczniowie, którzy na jednoślady,  zdali egzamin wzorowo. 

Warto przypomnieć, że do egzaminu na kartę rowerową mogą przystąpić dzieci, które ukończyły 10 lat. Zajęcia dla uczniów przygotowujących się do ubiegania o wydanie tego dokumentu prowadzą nauczyciele posiadający odpowiednie kwalifikacje. Egzamin składa się z dwóch części: teoretycznej i praktycznej.

Zgodnie z nowymi przepisami ruchu drogowego, które weszły w życie z dniem 20 maja 2021 roku dokumentem stwierdzającym posiadanie uprawnienia do kierowania hulajnogą elektryczną lub urządzeniem transportu osobistego będzie karta rowerowa lub prawo jazdy kategorii AM, A1, B1 lub T– w przypadku osób, które nie ukończyły 18 lat.

Dzieciom w wieku do 10 lat zabrania się kierowania hulajnogą elektryczną lub urządzeniem transportu osobistego na drodze. Dopuszczalnym jest jedynie kierowanie w/w urządzeniami w strefie zamieszkania i wyłącznie pod opieką osoby dorosłej.

źródło: KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)