Policjanci i strażacy z Wałbrzycha patrolują Jezioro Bystrzyckie

poniedziałek, 15.8.2022 11:22 256 0

Tym razem patrol złożony z policjantki głuszyckiego komisariatu, a także wałbrzyskich strażaków, odwiedził Zagórze Śląskie. W trosce o bezpieczeństwo osób wypoczywających nad wodą funkcjonariusze obecni byli na lądzie, jak i pływali łodzią po Jeziorze Bystrzyckim. Kontrolowali, czy osoby korzystające z pięknej letniej pogody, nie łamią przepisów porządkowych i nie stwarzają zagrożenia dla siebie lub innych osób.

Mundurowi podczas tego typu patroli działają głównie prewencyjnie. Reagują na wszelkiego rodzaju łamanie przepisów, takich jak kąpiel w miejscach niedozwolonych, czy poruszanie się kajakiem lub łodzią pod wpływem alkoholu. Takich sytuacji na szczęście w ostatnim czasie mundurowi nie zaobserwowali.

Przypominamy, że wspólne patrole w rejonach zbiorników wodnych są organizowane cyklicznie, aż do zakończenia sezonu letniego. A jako że wakacyjna pogoda sprzyja wyjazdom nad wodę, dlatego po raz kolejny informujmy jak powinniśmy zachować się, aby uniknąć tragedii podczas korzystania z akwenów.

Kiedy mamy pod opieką dzieci kontrolujmy je, aby nie stracić ich z oczu. Jeżeli pozwalamy im wejść do wody, zawsze zakładajmy najmłodszym pociechom kamizelki ratunkowe lub inne elementy, które pozwolą im utrzymać się na powierzchni.
Sami nie korzystajmy z dzikich plaż i stosujmy się do poleceń ratowników oraz do samego regulaminu kąpieliska. Podczas pobytu nad wodą nie należy spożywać alkoholu, który jest jedną z głównych przyczyną tragicznych wypadków.

Nie zapominajmy, że należy zadbać o porządek w miejscu gdzie odpoczywamy. Zwracajmy uwagę na rzeczy osobiste, które zabieramy ze sobą na plażę. W przypadku wypadku nad wodą pamiętajmy o dwóch ważnych numerach, które należy wykręcić: 112 - numer alarmowy oraz 601 100 100 - Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe

KMP Wałbrzych

Dodaj komentarz

Komentarze (0)