Policjanci i strażacy patrolują Jezioro Bystrzyckie

piątek, 12.8.2022 09:24 224 0

Patrol złożony z policjantki głuszyckiego komisariatu, a także wałbrzyskich strażaków, odwiedził Zagórze Śląskie. W trosce o bezpieczeństwo osób wypoczywających nad wodą funkcjonariusze obecni byli na lądzie, jak i pływali łodzią po Jeziorze Bystrzyckim. Kontrolowali, czy osoby korzystające z pięknej letniej pogody, nie łamią przepisów porządkowych i nie stwarzają zagrożenia dla siebie lub innych osób.

Mundurowi podczas tego typu patroli działają głównie prewencyjnie. Reagują na wszelkiego rodzaju łamanie przepisów, takich jak kąpiel w miejscach niedozwolonych, czy poruszanie się kajakiem lub łodzią pod wpływem alkoholu. Takich sytuacji na szczęście w ostatnim czasie mundurowi nie zaobserwowali.

Przypominamy, że wspólne patrole w rejonach zbiorników wodnych są organizowane cyklicznie, aż do zakończenia sezonu letniego. Jako że wakacyjna pogoda sprzyja wyjazdom nad wodę, dlatego po raz kolejny informujemy jak powinniśmy zachować się, aby uniknąć tragedii podczas korzystania z akwenów.

Kiedy mamy pod opieką dzieci kontrolujmy je, aby nie stracić ich z oczu. Jeżeli pozwalamy im wejść do wody, zawsze zakładajmy najmłodszym pociechom kamizelki ratunkowe lub inne elementy, które pozwolą im utrzymać się na powierzchni.

Sami nie korzystajmy z dzikich plaż i stosujmy się do poleceń ratowników oraz do samego regulaminu kąpieliska. Podczas pobytu nad wodą nie należy spożywać alkoholu, który jest jedną z głównych przyczyną tragicznych wypadków.

Nie zapominajmy, że należy zadbać o porządek w miejscu, gdzie odpoczywamy. Zwracajmy uwagę na rzeczy osobiste, które zabieramy ze sobą na plażę. W przypadku wypadku nad wodą pamiętajmy o dwóch ważnych numerach: 112 - numer alarmowy oraz 601 100 100 - Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe.

źródło: KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)