komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk
LOTTO

poniedziałek, 25 marca 2019

Marioli, Wieczyslawa

Podsumowanie pięciu dni „długiego weekendu” na Dolnym Śląsku

wtorek, 5.6.2018 09:11 , komentarze: 0 , odsłony: 565
kategorie artykułu:

Kolejny długi weekend już za nami. Podczas pięciu minionych dni funkcjonariusze przeprowadzili na terenie województwa ponad 7,2 tys. różnego rodzaju interwencji i zatrzymali na gorącym uczynku przestępstwa 309 osób. W ręce policjantów wpadło też 101 osób poszukiwanych. Funkcjonariusze prowadzili również wzmożone kontrole na drogach. W wymienionym okresie policjanci ujawnili i zatrzymali aż 115 nietrzeźwych kierujących. Podczas długiego weekendu w wypadkach drogowych zginęły 2 osoby. Ubiegłoroczny weekend, przypadający w okresie Bożego Ciała, przyniósł 5 ofiar śmiertelnych.

Rozsądek za kierownicą, zachowanie zasad bezpiecznej jazdy i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, to czynniki gwarantujące nam bezpieczne dotarcie do celu podróży. Za nami już kolejny długi, bo 5 – dniowy weekend. Niestety policjanci prowadząc działania na dolnośląskich drogach, mieli sporo pracy, ponieważ liczne apele niestety do wielu kierowców nie trafiały.

Od środy do niedzieli na dolnośląskich drogach odnotowano łącznie 46 wypadków drogowych. Rannych w nich zostało 60 osób. Dwa wypadki okazały się niestety tragiczne. Do pierwszego z nich doszło na terenie powiatu strzelińskiego. Zginął kierujący samochodem osobowym, który nie zastosował się do znaku STOP. Drugi śmiertelny wypadek miał miejsce we Wrocławiu. Po zderzeniu z samochodem ciężarowym zginął motocyklista.

Dolnośląscy policjanci prowadząc wzmożone działania kontrolne, w ciągu pięciu minionych dni  ujawnili i zatrzymali 115 osób, które mimo wielokrotnych apeli o trzeźwość, zdecydowały się wsiąść za kierownicę swoich pojazdów po spożyciu alkoholu.

Długi weekend to nie tylko czas wzmożonej pracy policjantów ruchu drogowego. Od środy do niedzieli funkcjonariusze przeprowadzili łącznie 7243 różnego rodzaju interwencje. W wyniku prowadzonych działań, zatrzymali na gorącym uczynku przestępstwa 309 osób. W ręce policjantów wpadło też 101 poszukiwanych, w tym 11 nieletnich.

źródło: Policja Dolnośląska

 

Wasze komentarze


czwartek, 21.3.2019 09:37
wtorek, 19.3.2019 10:34
1
piątek, 15.3.2019 11:46
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Praca na GoWork
Praca na GoWork