Podsumowanie działań ITD: Wystawienie 51 mandatów, ujawnienie 33 wykroczeń i zatrzymanie 13 dowodów rejestracyjnych

sobota, 4.12.2021 12:12 450 0

Podczas wspólnych działań z Inspekcją Transportu Drogowego pn. „Truck & Bus”, policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu ujawnili w czwartek 2 grudnia nieprawidłowości związane z przekroczeniami limitu prędkości przez kierujących i niewłaściwym stanem technicznym pojazdów, a w jednym z ciągników siodłowych zainstalowany tachograf bez aktualnego badania okresowego. W trakcie akcji mundurowi zatrzymali łącznie trzynaście dowodów rejestracyjnych rożnego rodzaju pojazdów.

2 grudnia funkcjonariusze – również wspólnie z patrolem ITD - przeprowadzili na terenie naszego miasta oraz powiatu wałbrzyskiego akcję, która miała na celu ujawnianie i eliminowanie z ruchu głównie niesprawnych technicznie samochodów ciężarowych oraz autobusów. Funkcjonariusze sprawdzali także, czy kierujący przestrzegają przepisów związanych z wykonywaniem transportu drogowego osób i rzeczy.

Mundurowi skontrolowali 91 pojazdów, w tym 13 autobusów i 21 pojazdów ciężarowych. Ujawnili m.in. 33 wykroczenia związane z przekroczeniem dozwolonej prędkości przez kierujących oraz 13 wykroczeń związanych ze stanem technicznym pojazdów. W związku z wykrytymi nieprawidłowościami elektronicznie zatrzymali dowody rejestracyjne.

Wspólny patrol, złożony z inspektora Inspekcji Transportu Drogowego oraz policjanta „drogówki” wałbrzyskiej komendy, w jednym ze sprawdzanych ciągników siodłowych skontrolował tachograf, który - jak się okazało - nie posiadał aktualnego badania okresowego. Teraz przeprowadzone zostanie postępowanie administracyjne celem nałożenia grzywny na właściciela przedsiębiorstwa, za umożliwienie jazdy kierowcy z takim właśnie urządzeniem.

Funkcjonariusze wystawili łącznie 51 mandatów karnych, pouczyli 12 osób oraz sporządzili dokumentację do 2 wniosków o ukaranie do sądu.

Źródło: KMP Wałbrzych

Dodaj komentarz

Komentarze (0)