Pod wpływem narkotyków wjechał w zaparkowany na Nowym Mieście samochód

wtorek, 14.5.2024 13:24 318 0

Do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego doszło tym razem w poniedziałkową noc. 30-letni kierujący samochodem osobowym na ul. Bogusławskiego na Nowym Mieście stracił panowanie nad prowadzonym pojazdem i ostatecznie uderzył w zaparkowany tam samochód. Sprawcy, ani nikomu postronnemu, nic się nie stało. Badanie na zawartość narkotyków wykazało jednak, że mężczyzna znajdował się w momencie kolizji pod wypływem metamfetaminy, dlatego funkcjonariusze w szpitalu zlecili wykonanie badania krwi mężczyzny, by procesowo potwierdzić ten fakt. Wałbrzyszanin nie posiadał także uprawnień do prowadzenia pojazdów, a sam samochód nie miał ubezpieczenia, a także aktualnego przeglądu technicznego.

Do kolizji drogowej doszło na ul. Bogusławskiego w Wałbrzychu 13 maja tuż po północy. 30-letni mężczyzna, jadąc samochodem osobowym od strony ul. Harcerskiej, na łuku drogi stracił nagle panowanie nad kierowanym pojazdem, a następnie uderzył czołowo w lewy przedni narożnik zderzaka innego zaparkowanego pojazdu.

Podczas czynności policjanci „drogówki” ustalili, że sprawca w momencie zdarzenia był trzeźwy, ale mógł kierować samochodem pod wpływem narkotyków. Tester wykazał stężenie metamfetaminy w jego organizmie. Dla potwierdzenia tego faktu funkcjonariusze zlecili w placówce medycznej wykonanie badania krwi kierującego. Jeżeli wykaże ono, że mężczyzna kierował samochodem pod wpływem substancji zabronionych prawem, może mu grozić kara do 3 lat pozbawienia wolności, dożywotni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi oraz wysoka grzywna.

Dodatkowo okazało się, że mężczyzna nie posiadał także uprawnień do prowadzenia pojazdów, a kierowany przez niego samochód aktualnych badań technicznych oraz ubezpieczenia. Za to również mężczyzna odpowie przed sądem, a Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny nałoży karę finansową na 30-latka. Samochód osobowy mężczyzny ostatecznie trafił na parking strzeżony, a on do policyjnej izby zatrzymań. W poniedziałkowe popołudnie wałbrzyszanin został przesłuchany i usłyszał zarzuty.

źródło: KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)