komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk

czwartek, 1 października 2020

Danuty, Remigiusza

Początek dobrej współpracy

poniedziałek, 12.8.2019 15:50 , komentarze: 0 , odsłony: 444
kategorie artykułu:

W poniedziałek 12 sierpnia burmistrz Szczawna-Zdroju Marek Fedoruk i prezes spółki Sanatoria Dolnośląskie sp. z o. o. Tomasz Maciejowski podpisali w szczawieńskim magistracie porozumienie, dotyczące korzystania kuracjuszy z basenu Delfinek.

Obiekt buduje gmina, wartość inwestycji to blisko 9 mln zł, z czego 1,25 mln zł to dofinansowanie z budżetu Województwa Dolnośląskiego oraz 1,7 mln zł z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej. Prezes Maciejowski wyraził zadowolenie z rozpoczętej z gminą współpracy - Podpisanie tego porozumienia jest niejako konsekwencją przekazania przez samorząd województwa dolnośląskiego funduszy na budowę basenu w Szczawnie-Zdroju, a nasza spółka również pozostaje w zarządzie Marszałka Województwa Dolnośląskiego. Cieszę się, że basen, który buduje gmina, będzie mógł być wykorzystywany do celów rehabilitacji kuracjuszy i wzbogacić ofertę naszego obiektu Azalia, które znajduje się w Szczawnie-Zdroju - podkreślił Tomasz Maciejowski.

Z kolei burmistrz Marek Fedoruk zaznaczył, że gmina stara się podejmować takie działania, by służyły one zarówno mieszkańcom, jak i odwiedzającym miasto kuracjuszom - Obiekt będzie służył przede wszystkim uczniom i mieszkańcom, ale podejmujemy współpracę z podmiotami realizującymi lecznictwo uzdrowiskowe, aby basen mógł służyć także kuracjuszom, wzbogacać ofertę uzdrowiska co przynosi pożytek dla całego miasta - mówił burmistrz Marek Fedoruk.

W konferencji uczestniczyła także pani Agnieszka Jennings, dyrektor Sanatorium Uzdrowiskowego Azalia, którego kuracjuszy będą mogli korzystać basenu - Bardzo się cieszę, że dzięki otwartości burmistrza Szczawna-Zdroju i działaniom podjętym przez Zarząd naszej spółki kuracjusze będą mogli korzystać z zajęć rehabilitacyjnych na basenie Delfinek, a pytania o basen są jednymi z pierwszych, zadawanych przez naszych gości – mówiła dyrektor Azalii. 

Delfinek będzie oddany do użytku w przyszłym roku, prace przebiegają zgodnie z harmonogramem, obiekt ma już konstrukcję dachową.
Podpisanie listu intencyjnego jest konsekwentną kontynuacją budowy marki uzdrowiska Szczawno-Zdrój i Spółki Sanatoria Dolnośląskie. Jest również niejako konsekwencją ostatniej wizyty Premiera Mateusza Morawieckiego, który 26 lipca 2019 gościł w Szczawnie-Zdroju.
Szef Rządu RP powiedział wtedy - Mamy w Polsce 45 uzdrowisk, chcę z całą mocą podkreślić, że dla nas wszystkich uzdrowiska są niezwykle ważnymi punktami na mapie, z jednej strony atrakcji turystycznych, ale także na mapie przyrodolecznictwa i leczenia ludzi metodami naturalnymi z wykorzystaniem wód mineralnych.

 

Wasze komentarze

środa, 30.9.2020 11:42
środa, 30.9.2020 09:04
wtorek, 29.9.2020 09:51
środa, 23.9.2020 13:27
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele