Po rocznej przerwie XIV Festiwal Sera w Dziećmorowicach

środa, 18.8.2021 10:52 353 0

Wszyscy, którzy w tę słoneczną niedzielę przybyli do Karczmy Góralskiej w Dziećmorowicach, mieli okazję wypróbowania oraz zakupu różnorodnych rodzajów sera wyrabianych tradycyjną, staropolską metodą, niejednokrotnie z dodatkiem nuty nowoczesności. Festiwal był także okazją do zakupu produktów pszczelich, miodu, wina, różnego rodzaju przetworów, oraz wyrobów rękodzieła artystycznego. Przepięknie zatańczyły Mażoretki. Na scenie zaśpiewali też młodzi raperzy Eryk i Patryk, tworzący zespół Szapollo.

W czasie festiwalu nie mogło zabraknąć naszych wspaniałych sówek – dużej i małej. Miały one w tym roku niezwykle ważną rolę, bowiem nie tylko zabawiały naszych najmłodszych gości, ale także rozdawały ulotki przypominające o obowiązkowym spisie powszechnym oraz zachęcające do szczepień przeciwko COVID -19. W trakcie tego święta utworzyliśmy punkt spisowy, w którym chętni mogli zostać spisani przez rachmistrzów. Wielką atrakcją był wznoszący się w niebo balon. Do tańca grał zespół LASER. Muzykę taneczną serwował Dj Tommy. Gwiazdą wieczoru był „Młody Pan”, a punktualnie o godz. 22.00 mieliśmy okazję pooglądać pokaz ogni sztucznych. Ten wspaniały czas po raz kolejny mogliśmy spędzić z przyjaciółmi z Gminy Wolin, bowiem odwiedzili nas przedstawiciele Stowarzyszenia Sołtysów Ziemi Wolińskiej.

XIV Festiwal Sera, zorganizowany przez Gminę Walim wraz z Centrum kultury i Turystyki w Walimiu oraz Karczmę Góralską w Dziećmorowicach, za nami. Serdecznie dziękujemy wszystkim naszym gościom, mieszkańcom i turystom za mile spędzony czas.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)