komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk
LOTTO

piątek, 26 kwietnia 2019

Marzeny, Klaudiusza

Pijany drogowy "szeryf" zatrzymany

czwartek, 4.4.2019 09:35 , komentarze: 0 , odsłony: 957
kategorie artykułu:

Chciał być szeryfem. Pouczył więc innego kierującego, który zatrzymał się na stacji benzynowej, jak właściwie jeździć. Okazało się, że sam był kompletnie pijany. 56-latek trafił ostatecznie w ręce policjantów ruchu drogowego dzięki czujności świadka.

Do nietypowej sytuacji doszło w miniony piątek około godziny 18:50. 29-latek jechał motocyklem od centrum Wałbrzycha w kierunku dzielnicy Biały Kamień. Za nim cały czas poruszał się kierujący samochodem osobowym. Młody mieszkaniec Wałbrzycha postanowił zjechać jednośladem na stację benzynową przy ul. Wysockiego. Ku jego zdziwieniu, drugi z kierujących także to zrobił. Podejrzanie wyglądający mężczyzna wysiadł następnie ze swojego samochodu i poinformował motocyklistę o nieodpowiedniej kulturze jazdy. Mężczyznę zaskoczyło najbardziej to, iż zwracający mu uwagę kierujący ledwo trzyma się na nogach. Powiadomił więc Policję.

Na miejscu zdarzenia funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu szybko  ustalili, że samochodem osobowym kierował kompletnie pijany 56-latek.  Badanie urządzeniem wykazało w jego organizmie 1,64 promila alkoholu w organizmie. Samozwańczy, miejscowy szeryf nie posiadał także uprawnień do kierowania pojazdami. Stwierdził, że nie jest pijany, a tylko podpity. Mężczyzna za popełnione czyny odpowie teraz przed sądem. Jego pojazd trafił na parking strzeżony.

Przypomnijmy, że za jazdę pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz bez uprawnień grożą wysokie kary. Poza tą dotkliwą finansową sąd na podstawie Kodeksu karnego może orzec długotrwały zakaz kierowania pojazdami, a nawet zastosować karę pozbawienia wolności do lat 2. Zwracamy się  więc po raz kolejny z apelem. Jeżeli wiedzą Państwo, że osoba chce jechać pojazdem, a wcześniej spożywała alkohol, uniemożliwmy jej to. Należy także powiadomić dyżurnego najbliższej jednostki Policji (lub przekazać informacje pod numerem alarmowym 112), który wyśle na miejsce zdarzenia patrol. Bardzo ważny jest brak społecznego przyzwolenia na tego typu zachowania. Każde zdarzenie z nietrzeźwym kierującym może przecież zakończyć się tragedią dla jego uczestników.

źródło: KMP w Wałbrzychu

 

Wasze komentarze


wczoraj, 19 godz temu
1
środa, 24.4.2019 09:08
czwartek, 18.4.2019 09:11
wtorek, 16.4.2019 00:00
poniedziałek, 15.4.2019 10:14
Mati Autogaz
Mati Autogaz
CENTRUM MEBLOWE
CENTRUM MEBLOWE
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Praca na GoWork
Praca na GoWork