Pierwsze mroźne noce za nami. Nie bądźmy obojętni wobec osób bezdomnych

wtorek, 12.10.2021 09:34 0

Podczas ostatnich nocy temperatura w naszym regionie spadała poniżej 0 stopni Celsjusza i warunki takie mogą utrzymywać się po zmierzchu każdego kolejnego dnia. Stwarza to potencjalne zagrożenie dla życia i zdrowia osób bezdomnych, w podeszłym wieku i samotnych. Zagrożenie utraty życia dotyczy szczególnie osób nietrzeźwych, przebywających w pomieszczeniach opuszczonych i nieogrzewanych. Nie bądźmy obojętni. Okażmy swoją pomoc.

Wałbrzyscy policjanci apelują o informowanie o każdej zauważonej osobie, która mogłaby być narażona na wyziębienie. Być może nasza pomoc przyczyni się do uratowania komuś życia. Informacje można przekazywać na numer telefonu alarmowego Centrum Powiadamiania Ratunkowego 112. Działania oczywiście mają charakter pomocowy, a na celu przeciwdziałanie zagrożeniom związanym z utratą życia i zdrowia osób bezdomnych, często samotnych, bądź bezradnych życiowo.

W trakcie czynności osobom potrzebującym policjanci udzielą informacji, a także pomogą w dotarciu do placówek wspierających osoby bezdomne oraz inne osoby wymagające opieki.

źródło: KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)