Państwo Gucwińscy. Zwierzęta i ich ludzie

poniedziałek, 24.5.2021 09:08 1052 0

2 czerwca swoją premierę w Wydawnictwie Znak będzie miała książka Marka Górlikowskiego Państwo Gucwińscy. Zwierzęta i ich ludzie. 

 Królestwo zwierząt czy niepodzielne rządy człowieka?

  • Pasjonujący reportaż o tajemnicach wrocławskiego zoo
  • Opowieść o zmieniających się relacjach między człowiekiem a zwierzęciem. Bo co to właściwie znaczy: kochać zwierzęta?
  • Wnikliwe śledztwo uznanego i nagradzanego reportera – Marka Górlikowskiego

W tajemniczym ogrodzie państwa Gucwińskich 

W ich mieszkaniu drzwi gościom otwierał goryl, a w wannie kąpał się pyton. Za pośrednictwem ich programu egzotyczne zwierzęta gościły również w domach milionów Polaków. Nie dzielili swojego życia na dom i ogród – to ogród był ich domem. Dzięki tej książce możemy dziś poznać jego liczne tajemnice.

Wrocławskie zoo jest areną zwierzęcych i ludzkich dramatów, historii miłosnych i kryminalnych, sensacji z biznesem i polityką w tle. Tu krzyżują się ludzkie losy: w szalecie pracuje hrabina, a w królikarni azyl znajduje urodzony w Breslau ewangelik.

Tu żyją, czują i umierają konkretne, znane po imieniu zwierzęta.

Dwie biografie szybko stają się jedną, ta zaś przekształca się we wnikliwe reporterskie śledztwo. Widzimy błyskawiczne kariery państwa Gucwińskich i narastające wokół nich kontrowersje – aż do głośnego odejścia z zoo. Marek Górlikowski oddaje głos bohaterom i świadkom minionych wydarzeń. Stawia pytania o naturę człowieka, zwierzęcia i zmieniające się przez lata relacje między nimi.

 Bo co to właściwie znaczy: kochać zwierzęta?

Dodaj komentarz

Komentarze (0)