komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk

piątek, 3 kwietnia 2020

Ryszarda, Pankracego


Otwarcie "Wyspy skarbów Gór Sowich"

środa, 25.6.2014 11:20 , komentarze: 0 , odsłony: 2910
kategorie artykułu:

Dnia 21 czerwca 2014 roku miało miejsce oficjalne otwarcie „Wyspy Skarbów Gór Sowich” przy Gościńcu Nowa Wioska w Dziećmorowicach.

Projekt ten powstał  z inicjatywy Stowarzyszenia Wspierania i Rozwoju Wsi „Ecoeurowieś” przy wsparciu Gminy Walim i Polonica eV-Berlin. Zrealizowany w ramach Wdrażania Lokalnych Strategii Rozwoju – Małe Projekty – Stowarzyszenia Lokalnej Grupy Działania „Partnerstwo Sowiogórskie”.  Zgodnie z przyjętą misją – „Tworzymy miejsce do życia o dobrym standardzie z tożsamością, z którego wszyscy będziemy dumni i szczęśliwi”, Wyspa Skarbów ma na celu promowanie Gór Sowich i naszego regionu, w tym przede wszystkim Gminy Walim oraz gmin Nowa Ruda, Stoszowice i Głuszyca.

Jak podczas każdego oficjalnego otwarcia i  tym razem nie zabrakło przecinania wstęgi, tortu i szampana.  Każdy chętny  mógł spróbować swych możliwości i zabawić się w poszukiwacza skarbów, odnajdując skały i minerały skryte w piasku, a  występujące w sowiogórskim regionie.

Dla najmłodszych przygotowano również  inne atrakcje. Było malowanie twarzy, robienie przepięknych baniek mydlanych oraz zabawa z kolorowymi balonami.

Zapraszamy  wszystkich chętnych  oraz  ciekawych świata do odwiedzenia Wyspy Skarbów Gór Sowich w celu sprawdzenia  siebie w roli  „młodego odkrywcy” i  poszukiwania skarbów naszych wspaniałych gór.

Źródło: walim.pl

 

Wasze komentarze

poniedziałek, 30.3.2020 14:46
poniedziałek, 30.3.2020 13:02
środa, 25.3.2020 11:08
środa, 11.3.2020 16:01
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Mati Autogaz
Mati Autogaz
SKUP AUT
SKUP AUT
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele