komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk

środa, 12 sierpnia 2020

Innocentego, Lecha

Orzeł przedni pomoże strzec czystości na górze Chełmiec!

poniedziałek, 6.7.2020 09:03 , komentarze: 1 , odsłony: 324
kategorie artykułu:

Janowiccy Poszukiwacze Optymizmu znaleźli go tym razem na górze Chełmiec. Razem z ekologiem Dominikiem Dobrowolskim przeżyli wspaniałą przygodę, biorąc udział w akcji „Śmieci skrzydeł nie mają”.

3 lipca ekolog Dominik Dobrowolski wybrał się z dziećmi ze świetlicy wiejskiej „Rudawy” w Janowicach Wielkich, czyli z Janowickimi Poszukiwaczami Optymizmu na szczyt Chełmca. Na wieży widokowej i ruinach zamku przymocowali tabliczki z orłem przednim i hasłem ogólnopolskiej akcji „Śmieci skrzydeł nie mają”.  – Wcześniej orlice i orły z Janowic Wielkich wyczyściły całe Janowice z elektrośmieci. Dzieci zebrały w ciągu kilku dni ponad 3 tony starego i zużytego sprzętu, który trafi do recyklingu! – opowiada Dominik Dobrowolski.

Zbocza górskie były strome, ale nawet kilkuletnie dzieci z pomocą rodziców świetnie sobie z nimi poradziły. – Orły i orlice po przejściu ponad 23 km spałaszowały, aż im się uszy, tzn. pióra trzęsły 25 duuuużych pizz. Jednym słowem: ekologia wzmacnia apetyt! – dodaje ze śmiechem ekolog.

Cała akcja odbyła się dzięki zaangażowaniu pracującej w świetlicy „Rudawy” Krystyny Pisarskiej, mieszkańców Janowic Wielkich i 30 wspaniałych dzieci, czyli Janowickich Poszukiwaczy Optymizmu: https://www.facebook.com/poszukiwacze.optymizmu.

Akcje „Śmieci skrzydeł nie mają” są organizowane wspólnie z Koalicją Recykling Górom, w skład której wchodzą liczne organizacje, firmy, osoby prywatne, górskie schroniska. Bardzo dziękujemy Fundacji PlasticsEurope Polska, organizacji odzysku Asekol PL oraz zakładowi przetwarzania Enviropol PL za pomoc w tegorocznych edycji akcji! A byliśmy już, tylko w tym roku, na: Jagodnej w Górach Bystrzyckich, w Domu Śląskim, Odrodzeniu, Szrenicy, Kamieńczyku – w Karkonoszach, pod Śnieżnikiem, w Jaskini Niedźwiedziej i Bielicach, czyli w Masywie Śnieżnika i Górach Bialskich.
Więcej inf. o akcji Recykling Górom i wszystkie lokalizacje orłów przednich znajdą Państwo na stronie: https://www.facebook.com/recyklinggorom/

 

Wasze komentarze

https://youtu.be/bHFvJXDHMvQ
poniedziałek, 06.07.2020 16:24 autor:
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Mati Autogaz
Mati Autogaz