komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk

poniedziałek, 24 czerwca 2019

Jana, Danuty

On chciał "zabezpieczyć" cudze mienie, ona wybiegła ze sklepu ze skradzionymi ubraniami

wtorek, 21.5.2019 09:26 , komentarze: 0 , odsłony: 142
kategorie artykułu:

W sobotę po południu funkcjonariusze drugiego komisariatu zatrzymali 28-latkę, która kilka godzin wcześniej dokonała kradzieży markowej odzieży w jednym ze sklepów przy ul. 1 Maja w Wałbrzychu. Dzień później za kradzież mienia ruchomego z niezamkniętego samochodu osobowego, dzięki szybkiemu działaniu miejscowych policjantów, tym razem Komisariat Policji w Boguszowie-Gorcach odwiedził 28-latek. O losie podejrzanych zadecyduje teraz sąd.

18 maja około godziny 14:00 policjanci drugiego komisariatu otrzymali informację o kradzieży w sklepie w dzielnicy Sobięcin. Według zgłoszenia nieznana wtedy kobieta ukradła markową odzież powodując straty w kwocie 530 złotych, po czym wybiegając uciekła z budynku. 28-letnia wałbrzyszanka długo nie cieszyła się wolnością, gdyż została zatrzymana kilka godzin później przez dzielnicowych z tego rejonu.

Dzień później przez nieuwagę pokrzywdzonego, który zostawił przy ul. Matejki w Boguszowie-Gorcach otwarty samochód, a w nim radio samochodowe i portfel z pieniędzmi oraz dokumentami, doszło do kolejnej kradzieży. Złodziej po kilkudziesięciu minutach od zgłoszenia był już jednak w rękach miejscowych funkcjonariuszy, a mienie wartości 450 wróciło do właściciela. Sprawca podczas czynności procesowych wykonywanych przez boguszowskich policjantów stwierdził, że otworzył samochód i „zabezpieczył” tylko cudze mienie, bo nie chciał, aby ktoś inny dokonał kradzieży.

Oboje podejrzani usłyszeli zarzuty i staną teraz przed sądem. Za popełnione przestępstwa grozi im kara pozbawienia wolności do lat. 5.

źródło: KMP w Wałbrzychu

 

Wasze komentarze

dzisiaj, 1 godz temu
dzisiaj, 1 godz temu
dzisiaj, 1 godz temu
wtorek, 18.6.2019 09:19
piątek, 14.6.2019 09:52
Praca na GoWork
Praca na GoWork
SKUP AUT
SKUP AUT
CENTRUM MEBLOWE
CENTRUM MEBLOWE
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki