Ogólnopolski Tydzień Bibliotek tuż, tuż

piątek, 29.4.2022 08:45 109 0

Tradycyjnie od 8 do 15 maja w całej Polsce obchodzony jest Tydzień Bibliotek. Biblioteczne święto to doskonała okazja do spotkań autorskich, warsztatów bibliotecznych i różnorodnych akcji czytelniczych.

W Bibliotece + Centrum Kultury w Czarnym Borze biblioteczne świętowanie rozpocznie się już 6 maja - spotkaniem autorskim z Alkiem Rogozińskim pisarzem, dziennikarzem, twórcą powieści obyczajowych i komedii kryminalnych. Jego książki („Lustereczko, powiedz przecie”, „Zbrodnia w wielkim mieście”, „Raz, dwa, trzy… giniesz Ty!” czy "Ukochany z piekła rodem") biją rekordy popularności i zdobywają kolejne, branżowe nagrody. Rogoziński w swoich książkach morduje zawsze z przymrużeniem oka i uśmiechem na twarzy, stąd przez wielu porównywany jest do Joanny Chmielewskiej - mistrzyni polskiego kryminału.

Podczas tegorocznego Tygodnia Bibliotek nie zabraknie też ciekawych zajęć bibliotecznych dla dzieci oraz warsztatów komiksowo-filmowych dla młodzieży. Te ostatnie, na zakończenie Tygodnia Bibliotek, poprowadzi Zbigniew Masternak prozaik, autor scenariuszy filmowych, reportażysta i… piłkarz. Szczegóły już wkrótce.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)