Odzyskali przywłaszczony samochód o wartości 130 tys. złotych

piątek, 17.4.2020 09:11 1407 0

W wyniku realizacji zebranych informacji policjanci Komisariatu Policji I w Wałbrzychu zatrzymali 34-letniego mieszkańca Wałbrzycha, który dokonał przywłaszczenie samochodu osobowego działając na szkodę jednej z ogólnopolskich firm. Dzięki pracy operacyjnej funkcjonariusze odzyskali także utracone mienie.

34-latek kilka tygodni temu postanowił wypożyczyć samochód od jednej z ogólnopolskich firm, która ma swoją siedzibę w Warszawie, a zajmuje się tego typu usługami. Po zakończeniu umowy użyczenia – 7 kwietnia, nie zwrócił jednak wypożyczonego pojazdu, a postanowił zostawić go dla siebie. Właściciele pojazdu w żaden sposób nie byli w stanie odzyskać utraconego mienia, dlatego ostatecznie powiadomili wałbrzyskich policjantów o popełnieniu przestępstwa przez wałbrzyszanina.
Funkcjonariusze analizując zebrane informacje szybko ustalili miejsce zamieszkania podejrzanego o przywłaszczenie samochodu mężczyzny i zatrzymali go 16 kwietnia w godzinach porannych przy ul. Orkana w Wałbrzychu. W toku wykonanych dalszych czynności odzyskali także wart 130 tysięcy złotych pojazd.

34-letni mężczyzna stanie teraz przed sądem. Za to przestępstwo grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Funkcjonariusze zabezpieczyli samochód na parkingu strzeżonym i niebawem przekażą go właścicielom.

źródło: KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)