komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk

środa, 20 stycznia 2021

Fabiana, Sebastiana

Odzyskali mienie pochodzące z kradzieży, zatrzymali sprawcę i pasera

czwartek, 12.11.2020 10:28 , komentarze: 0 , odsłony: 164
kategorie artykułu:

Dwie osoby mające związek z przestępstwami przeciwko mieniu wpadły w ciągu ostatnich dwóch dni w ręce policjantów pierwszego komisariatu. To 34-latek podejrzany o kradzieże z włamaniami do pomieszczeń piwnicznych oraz 23-latka odpowiedzialna za ukrywanie mienia pochodzącego z czynów zabronionych. Funkcjonariusze podczas prowadzonych działań operacyjnych odzyskali większą część utraconych przedmiotów.

Realizując informacje własne policjanci Komisariatu Policji I w Wałbrzychu zatrzymali w niedzielę nad ranem 23-letnią wałbrzyszankę. W piwnicy, którą dysponowała w jednym z budynków przy ul. Malczewskiego, funkcjonariusze znaleźli skradzione w ciągu ostatnich dni przedmioty. Były to m.in. kafelki, różnego rodzaju walizki i kurtki oraz elektronarzędzia.

Zatrzymanie pasera, to nie był jednak koniec pracy nad sprawą. Dzięki działaniom operacyjnym przeprowadzonym przez policjantów kryminalnych tej jednostki ustalony został sam główny podejrzany. 34-letni wałbrzyszanin wpadł 9 listopada. Mężczyzna odpowie za włamania do pomieszczeń piwnicznych w tym samym budynku i kradzież wyżej wymienionego mienia oraz dodatkowo roweru. Wartość strat oszacowana została łącznie na około 2 tysiące złotych.

Oboje wałbrzyszanie zostali już przesłuchani i przyznali się do popełnienia przestępstw. Kobiecie grozi teraz kara pozbawienia wolności do lat 5. Mężczyzna natomiast może spędzić za kratami więzienia 10 lat.

źródło: KMP w Wałbrzychu

 

Wasze komentarze

wtorek, 12.1.2021 09:47
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Mati Autogaz
Mati Autogaz