O bezpieczeństwie podczas spotkania z seniorami

czwartek, 15.7.2021 11:05 229 0

W miniony wtorek policjant wałbrzyskiej komendy wziął udział w spotkaniu z seniorami w dzielnicy Biały Kamień. W jednym z budynków Rzymskokatolickiej Parafii pw. Św. Jerzego i Matki Bożej Różańcowej w Wałbrzychu funkcjonariusz odpowiedział na szereg pytań i wyjaśnił wątpliwości osób starszych co do zachowań w określonych sytuacjach.

Sierż. Aleksander Karkosz omówił jak zapobiegać kradzieżom, oszustwom metodą „na wnuczka”, „na policjanta”, czy też na pracowników różnych instytucji, a także zwrócił uwagę na zagrożenia związane z korzystaniem przez seniorów z internetu oraz telefonii komórkowej.

Podczas prelekcji osoby starsze przybyłe na spotkanie zostały poinformowane, w jaki sposób mogą ustrzec się przed innymi rodzajami przestępstw, których ofiarami padają najczęściej. Policjant przedstawił również wszystkim zgromadzonym, jak działa Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa.

W spotkaniu udział wzięło 28 seniorów. Na zakończenie rozdane zostały zabezpieczenia na karty kredytowe z logiem Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.

źródło: KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)