komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk
LOTTO

czwartek, 21 marca 2019

Lubomira, Benedykta

Nowi współpracownicy prezydenta

wtorek, 8.1.2019 16:40 , komentarze: 0 , odsłony: 1044
kategorie artykułu:

Dzisiaj (08.01.2019) w wałbrzyskim Ratuszu odbyła się konferencja prasowa na której prezydent, dr Roman Szełemej przedstawił nowych kierowników – Biura Ochrony Środowiska, Gospodarki Wodnej, Rolnictwa i Leśnictwa oraz Biura Zamówień Publicznych, a także nowego prezesa Miejskiego Zarządu Budynków.

- Chciałem przedstawić moich nowych  współpracowników kluczowych stanowisk dla funkcjonowania urzędu i miasta. Pan Jarosław Choptiany – to powrót z którego bardzo się cieszymy. Pan Jarosław wywodzi się stąd – z Wałbrzycha, pracował kiedyś w urzędzie, a ostatnio był szefem Działu Zamówień Publicznych w Urzędzie Marszałkowskim – powiedział prezydent, dr Roman Szełemej.

Jarosław Choptiany będzie odpowiedzialny za Biuro zamówień Publicznych w Ratuszu. Stają przed nim takie wyzwania jak digitalizacja, tworzenie platform oraz wdrożenie programu PPP (Partnerstwo Publiczno – Prywatne).

- Jerzy Ignaszak , nowy kierownik Biura Ochrony Środowiska, Gospodarki Wodnej, Rolnictwa i Leśnictwa. Pan Jerzy przez wiele lat pracował jako urzędnik samorządowy i państwowy, był wiceprezesem WFOŚ. Chciałbym skorzystać z Jego wiedzy i kompetencji, mamy już za sobą pewne wspólne sukcesy. Powietrze w Wałbrzychu jest o wiele czystsze niż 10 lat temu i czystsze niż w większości miast Polski – mówił prezydent, dr Roman Szełemej.

Kontynuowanie programu „Czyste powietrze”, wdrażanie nowych technologii i rozwiązań dotyczących energetyki cieplnej, wdrożenie „deklaracji katowickiej”, poszukiwanie środków finansowych zewnętrznych – to główne zadania nowego kierownika – Jerzego Ignaszaka.

- Kacper Nogajczyk – to trzecia osoba, która również wraca do Wałbrzycha. Od 1 stycznia jest prezesem Miejskiego Zarządu budynków, który zastąpił Marka Małeckiego – powiedział prezydent, dr Roman Szełemej.

Spółka MZB ma przed sobą ogromne wyzwanie – jak zapewnić mieszkanie dla tych którzy zechcą wrócić do miasta, dla tych którzy zostaną wysiedleni z rozbieranych budynków, dla ludzi młodych, specjalistów,  a do tego remonty, rewitalizacje.

 

 

Wasze komentarze


wtorek, 19.3.2019 10:34
1
piątek, 15.3.2019 11:46
środa, 13.3.2019 09:24
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Praca na GoWork
Praca na GoWork
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki