Nowi funkcjonariusze w Komendzie Miejskiej Policji w Wałbrzychu

wtorek, 17.11.2020 09:13 589 1

16 listopada w Komendzie Miejskiej Policji w Wałbrzychu miała miejsce uroczystość ślubowania nowo przyjętych policjantów do służby. Szeregi wałbrzyskiej Policji zasiliło trzech funkcjonariuszy i cztery funkcjonariuszki. Akty ślubowania wręczył I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu podinspektor Rafał Siczek. Wszystkich, którzy chcą się sprawdzić i czują, że Policja to jest właściwe dla nich miejsce zapraszamy w nasze szeregi. Policjant to zawód wyjątkowy i prestiżowy. Kolejny nabór już 30 grudnia tego roku.

W szeregach wałbrzyskich policjantów rozpocznie służbę siedmioro nowych funkcjonariuszy. 16 listopada 2020 roku w Komendzie Miejskiej Policji w Wałbrzychu o godz 13:00 głośno zabrzmiały wypowiadane z poczuciem odpowiedzialności słowa roty ślubowania: „Ja obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków policjanta, ślubuję: służyć wiernie Narodowi, chronić ustanowiony Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej porządek prawny, strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia (…)”, które stróże prawa wypowiedzieli stojąc na baczność. Ślubowanie różniło się od tych z wcześniejszych lat, ponieważ przebiegało w reżimie sanitarnym związanym z ogólnoświatową pandemią.

Podczas uroczystości policjantkom i policjantom akty ślubowania wręczył I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu podinspektor Rafał Siczek, który w swoim wystąpieniu gratulował wyboru służby w wałbrzyskiej komendzie. Mówił o tym, że służba w Policji to zaszczyt, ale też duża odpowiedzialność. Życzył im również satysfakcji z wykonywanych obowiązków oraz powodzenia podczas czekających ich w najbliższym czasie szkoleń i związanych z tym egzaminów.

Służba w Policji cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Nie tylko stabilizacja zatrudnienia oraz wysokie zarobki, bo już niemal 4 tys. złotych netto dla nowo przyjętych funkcjonariuszy, ale również możliwość rozwoju i awansu zachęca do wstąpienia w nasze szeregi. Policjant, to zawód dla ludzi z pasją. Dużo wymagający, ale i dający wiele satysfakcji, bo szacunek osób, którym niesiemy pomoc, bywa bezcenny. Dzięki służbie w Policji można realnie i osobiście wpłynąć na to, by życie było bezpieczniejsze dla nas, naszych najbliższych i społeczeństwa.

SŁUŻBĘ W POLICJI MOŻE PEŁNIĆ :

  • obywatel Polski o nieposzlakowanej opinii, który nie był skazany prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe i korzystający z pełni praw publicznych,
  • posiadający co najmniej średnie wykształcenie,
  • posiadający zdolność fizyczną i psychiczną do służby w formacjach uzbrojonych, podległych szczególnej dyscyplinie służbowej, której gotów jest się podporządkować.

Przy zachowaniu reżimu sanitarnego osoby zainteresowane służbą w Policji mogą osobiście złożyć dokumenty w Komendzie Miejskiej Policji w Wałbrzychu w dni robocze w godzinach od 8.00 do 15.00. Kandydat powinien mieć ze sobą maseczkę, jednorazowe rękawiczki i własny długopis.

źródło: KMP w Wałbrzychu

Przeczytaj komentarze (1)

Komentarze (1)

panie piątek, 20.11.2020 10:00
panie zapraszamy na marsz.

Przetargi
i Obwieszczenia

Zobacz