Noc z gwiazdami

wtorek, 9.8.2022 11:30 722 0

Fundacja Via Salutis zachęca by chodzić z głową w chmurach. Nad naszymi głowami na sierpniowym niebie odbywa się nieziemski spektakl! Wystarczy podnieść głowę i .... zobaczyć spadającą gwiazdę a wtedy ... wypowiedzieć marzenie....
Kumulacja przypada z 12 na 13.08.

Fundacja Via Salutis postanowiła skorzystać z tej okazji i zorganizować Noc z gwiazdami pod wspólnym wałbrzyskim niebem.Idealnie wpisuje się to w projekt dla wałbrzyskich Seniorów, w którym zaplanowany jest cykl warsztatów astronomicznych.
Zapraszamy 12.08. o godz. 21.00 na spotkanie pod wspólnym niebem do Obserwatorium Nieba, prowadzonego przez Liceum Sióstr Niepokakanek w Wałbrzychu, Plac M. Darowskiej 1 na wałbrzyskim Sobięcinie.

Co naprawdę widzimy?
Czym są "spadające gwiazdy"?
I dlaczego nazywamy je "perseidami"?
Na te i wiele innych pytań otrzymamy odpowiedź podczas warsztatów, które poprowadzi dla nas wałbrzyska astronomka, Siostra Dorota Milewska, twórczyni Wałbrzyskiego Obserwatorium Nieba, a na co dzień dyrektorka Liceum, fizyczka.

Zapraszamy Seniorów i rodziny, bliskich, przyjaciół, z którymi razem sięgniemy gwiazd. W programie warsztaty astronomiczne, a po nich wspólne oglądanie nieba i kąpiel w spadających gwizdach.

Prosimy o potwierdzenie uczestnictwa na profilu Fundacja Via Salutis.

Spotkanie odbywa się w ramach projektu" Wałbrzyscy Seniorzy w Akcji!", który jest dofinansowany z budżetu Gminy Wałbrzych.

źródło: FB Akcja Rewitalizacja 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)