komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk

piątek, 23 października 2020

Marleny, Seweryna


Noc Bibliotek w Gminie Ludzi z Pasją

poniedziałek, 12.10.2020 15:54 , komentarze: 0 , odsłony: 167
kategorie artykułu:

Za nami już najbardziej zaczytana noc w roku - Ogólnopolska Noc Bibliotek. W minioną sobotę, 10 października biblioteki w całej Polsce otworzyły swoje podwoje dla „nocnych marków”. Do czytania zachęcano nie tylko dobrą książką, spotkaniami z autorami, ale też nietuzinkowymi działaniami literackimi.

Do akcji włączyła się również czarnoborska książnica. Noc Bibliotek wystartowała tu nietypowo, bo już w piątek, 9 października z mnóstwem atrakcji dla najmłodszych. Były książkowe historie (lub jak kto woli histerie) z dreszczykiem, warsztaty detektywistyczne oraz szalone piżamowe party „między regałami”. Były też „strasznie” wesołe podchody, jazda tajemniczą windą i nocne zwiedzanie bibliotecznych kątów. A w celu dodania sobie otuchy przygotowano nawet cebulowo-czosnkowe amulety, bo jak wiadomo nic tak nie odstrasza nocnych stworów, jak te właśnie specjały.

Na sobotni wieczór organizatorzy przygotowali natomiast ucztę literacko - muzyczną. Na sali widowiskowej Centrum Kultury w pięknej, klimatycznej scenerii, wybrzmiały wielkie przeboje światowej i polskiej muzyki rozrywkowej, które na saksofonie zagrał Krzysztof Kurnyta. Było nostalgicznie i magicznie. Czarny Bór to Gmina Ludzi z Pasją, Noc Bibliotek okazała się więc doskonałym pretekstem, by spotkać się z czarnoborskimi twórcami: Barbarą Stobiecką – miłośniczką poezji, która właśnie wydała swój pierwszy tomik wierszy „Popełnienia” oraz Patrykiem Góreckim pasjonatem pióra i fotografii, autorem tomiku „To, tutaj”. Podczas imprezy wybrzmiały więc nie tylko dźwięki saksofonu, ale również wiersze wspomnianych twórców, utwory te w wyjątkowy sposób zaprezentowały: Aleksandra Kurnyta, Hanna Romanik, Gabriela Chmielewska oraz Emilia Rolka. 

Wszystko to sprawiło, że czarnoborska Noc Bibliotek na długo pozostanie w pamięci zarówno najmłodszych jak i dorosłych mieszkańców gminy. 

 

Wasze komentarze

środa, 21.10.2020 09:10
poniedziałek, 12.10.2020 15:54
poniedziałek, 12.10.2020 08:57
czwartek, 1.10.2020 11:53
wtorek, 29.9.2020 09:17
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Mati Autogaz
Mati Autogaz