komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk

niedziela, 29 marca 2020

Wiktoryna, Helmuta


Nauka przez zabawę - festyn na Podgórzu

wtorek, 6.10.2015 09:50 , komentarze: 0 , odsłony: 1130
kategorie artykułu:

„Dbamy o bezpieczeństwo dzieci na drodze” - festyn pod tym hasłem odbył się na boisku Szkoły Podstawowej nr 5 na Podgórzu.

Imprezę zorganizowały wspólnie: Rada Wspólnoty Samorządowej Podgórze, Stowarzyszenie Mieszkańców Podgórza oraz Kopalnie Surowców Skalnych w Bartnicy. Zabawa była przednia! Do dzieci przyjechał znany zespół Centrum Uśmiechu, który przywiózł ze sobą Pana Światełko. Poprzez wesołe piosenki i konkursy artyści przypomnieli maluchom zasady bezpiecznego poruszania się po drogach.

Najmłodsi mogli także wsiąść do wielkiej ciężarówki, pracującej dla KSS Bartnica. - Dzieciom najbardziej podobało się to, że w kabinie auta jest łóżko - uśmiechał się Andrzej Śmiałek, kierowca. Wielkim powodzeniem cieszył się też głośny klakson ciężarówki, w który dzieci naciskały ile dusza zapragnie. Maluchy mogły też wsiąść do najprawdziwszego, policyjnego radiowozu, porozmawiać z policjantami, a nawet włączyć policyjnego „koguta”. Dzieci na festynie odwiedził też wesoły Kruk - żywa maskotka wałbrzyskiej Straży Miejskiej. 
Kruk i towarzyszące mu panie strażniczki wspólnie uczyli dzieci zasad bezpieczeństwa. A gdy Kruk szalał na scenie razem z Centrum Uśmiechu, jego mundurowe koleżanki malowały dzieciom buźki.

Maluchy mogły też m.in. poszaleć na wielkiej, dmuchanej zjeżdżalni, uczestniczyć w zabawach i konkursach.

Uczestnicy festynu zjedli aż 150 litrów pysznej, bezpłatnej grochówki, ogromne ilości darmowej waty cukrowej oraz rozdawanych słodyczy. Dzieci dostały też ufundowane przez Urząd Miasta upominki, m.in. poprawiające widoczność na drodze odblaski oraz książeczki.

- W naszej dzielnicy dawno nie było tak dużej i tak udanej imprezy - cieszyli się mieszkańcy, którzy licznie przybyli, razem ze swoimi pociechami, na festyn.

 

Wasze komentarze

poniedziałek, 23.3.2020 10:39
poniedziałek, 23.3.2020 09:25
poniedziałek, 16.3.2020 15:58
poniedziałek, 16.3.2020 09:41
wtorek, 10.3.2020 11:08
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
SKUP AUT
SKUP AUT
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki