Najlepszy mecz sezonu

poniedziałek, 25.4.2016 11:30 607 0

Po ogromnych emocjach koszykarze Górnika pokonali w drugim meczu ćwierćfinałów 2. ligi Kotwicę Kołobrzeg 72:63(40:30). Po dobrej pierwszej połowie biało-niebiescy przeszli kryzys w trzeciej kwarcie, przegranej 11:25. W ostatniej części meczu nie było już wątpliwości, kto jest lepszy. Ostatnie dwie i pół minuty publiczność w Aqua Zdroju obserwowała na stojąco, a wałbrzyski zespół zagrał najlepszy mecz sezonu. Decydujące o awansie do półfinału spotkanie odbędzie się w środę w Kołobrzegu. W Górniku zabrakło kontuzjowanego Pawła Pirosa.

Górnik: Obarek 22 (4x3), Wróbel 17, Niesobski 14, Glapiński 11 (13 zb, 7 as), Bochenkiewicz 6, Rzeszowski 2, Ratajczak 0, Krzymiński 0, Ciuruś 0.

Kotwica: Arabas 18, Pawłowski 16 (4x3), Mieczkowski 10, Djurić 6, Kowalczuk 6, Wichniarz 3, Chudy 2, Neumann 2, Dobriański 0.

źródło: KK Górnik Wałbrzych