Nagrody dla artystów wręczone!

środa, 24.11.2021 11:31 384 0

23 listopada w Starostwie Powiatowym w Wałbrzychu odbyło się wręczenie dorocznych nagród Starosty Wałbrzyskiego za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury w 2021 r. Nagrody wręczał Krzysztof Kwiatkowski - Starosta Powiatu Wałbrzyskiego w obecności: Sylwestry Wawrzyniak Przewodniczącej Rady Powiatu Wałbrzyskiego, Iwony Frankowskiej Wicestarosty Powiatu Wałbrzyskiego, Adama Zdeba oraz Stanisława Skrzyniarza Wiceprzewodniczących Rady Powiatu Wałbrzyskiego, Mirosława Potapowicza, Marka Masiuka oraz Bogusława Uchmanowicza członków Zarządu Powiatu Wałbrzyskiego. W wydarzeniu uczestniczył również Grzegorz Szymański Zastępca Burmistrza Głuszycy.

W tym roku laureatami nagrody zostali w kat. indywidualnej: Alicja Poręba z gminy Stare Bogaczowice, w kat. zbiorowej: Centrum Kultury Miejska Biblioteka Publiczna w Głuszycy.

Alicja Poręba jest skrzypaczką, która od najmłodszych lat szlifuje swój talent. Jest laureatką wielu prestiżowych nagród o zasięgu krajowym i międzynarodowym. Alicja Poręba zagrała wiele koncertów w ramach Międzynarodowego Festiwalu im. Henryka Wieniawskiego w Szczawnie – Zdroju. W latach 2015 – 2016 grała pierwsze skrzypce w międzynarodowej orkiestrze Europera Youth Orchestra oraz w 2019 roku Deutsch – Polnisches Orchestra. Od 2019 roku jest członkiem kwartetu smyczkowego Venus. W 2019 roku pełniła funkcję koncertmistrza w międzynarodowej orkiestrze Triangle Orchestra. Alicja Poręba aktywnie uczestniczy w życiu społecznym gminy Stare Bogaczowice, grając koncerty na wydarzeniach kulturalnych.

Centrum Kultury Miejska Biblioteka Publiczna w Głuszycy, powadzi koła i kluby zainteresowań, w tym Głuszycką Grupę Teatralną „Po godzinach”, Głuszycką Orkiestrę Dętą, Chór Seniorów „Renoma”. Organizuje wydarzenia m.in. kulturalne i sportowe. Na szczególną uwagę - w ramach prowadzonej działalności mającej na celu upowszechnianie kultury- zasługuje Głuszycka Grupa Teatralna "Po godzinach", którą tworzą mieszkańcy Głuszycy i okolic, amatorzy, pasjonaci teatru i żywego kontaktu z publicznością. Gra na scenie to życiowa pasja uczestników grupy i realizacja marzeń, sposób na oderwanie się od codziennych obowiązków. Grupę tworzą osoby czynne zawodowo, w średnim wieku, działające także społecznie, mające rodziny. W siedzibie CK-MBP odbywają się warsztaty teatralne, w których uczestniczą członkowie grupy. Prowadzi je zawodowy aktor, reżyser, scenarzysta Robert Delegiewicz. Grupa się rozrasta i dołączają do niej również przedstawiciele dzieci i młodzieży. Wszystkie spektakle grane przez Grupę „Po Godzinach” są żywiołowo odbierane przez szeroką widownię i cieszą się ogromnym zainteresowaniem, co znajduje szeroki oddźwięk w lokalnych mediach i przyczynia się do promowania Gminy Głuszyca i Powiatu Wałbrzyskiego oraz twórczości artystycznej mieszkańców Ziemi Wałbrzyskiej.
W imieniu Centrum Kultury Miejskiej Biblioteki Publicznej w Głuszycy nagrodę odebrały: Sabina Jelewska Dyrektor CKMBP oraz członkinie Głuszyckiej Grupy Teatralnej „Po godzinach”: Magdalena Kandefer i Joanna Milczarek.

Laureatom nagrody składamy serdeczne gratulacje.

źródło: FB Ziemia Wałbrzyska

 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)