komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk

sobota, 6 czerwca 2020

Norberta, Laurentego


Moja Mała Ojczyzna - konkurs literacki

czwartek, 26.3.2020 14:27 , komentarze: 0 , odsłony: 282
kategorie artykułu:

Centrum Kultury-Miejska Biblioteka Publiczna w Głuszycy zaprasza Mieszkańców Głuszycy do udziału w II Konkursie Literackim o Pióro Stanisława Michalika pn. Moja „mała Ojczyzna”. Konkurs objął Honorowym Patronatem Burmistrz Głuszycy Roman Głód.

Przesłaniem konkursu jest upamiętnienie niezwykle ważnej dla głuszyckiej społeczności postaci – śp. Stanisława Michalika – głuszyczanina, regionalisty, poety i pisarza, propagatora lokalnej kultury i historii, redaktora „Kuriera Głuszyckiego”, samorządowca. Konkurs ma na celu promocję walorów przyrodniczych oraz zasobów kulturowych i historycznych Gminy Głuszyca. Do udziału w literackich zmaganiach zachęcamy dzieci, młodzież oraz osoby dorosłe, zamieszkujące tą gminę. Prace w dowolnym gatunku literackim (np. opowiadanie, legenda, wiersz, kartka z pamiętnika) prosimy przesłać do 18 sierpnia 2020 r. wyłącznie listownie na adres Centrum Kultury-Miejska Biblioteka Publiczna ul. Grunwaldzka 26 58-340 Głuszyca lub za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres mailowy ckmbp@gluszyca.pl

Dla najlepszych w każdej z trzech kategorii wiekowych przewidziane są nagrody. Regulamin konkursu dostępny jest na stronie www.ckmbp.gluszyca.pl. Finał zaplanowano na 4 września 2020 r.

Pochwal się talentem literackim i przedstaw Głuszycę – Twoją „małą Ojczyznę”! Serdecznie zapraszamy!

 

Wasze komentarze

SKUP AUT
SKUP AUT
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Mati Autogaz
Mati Autogaz