Mistrzowie. Od Zidane’a do Mbappégo

wtorek, 27.4.2021 09:15 2525 0

2 czerwca premierę w Wydawnictwie Znak będzie miała książka Mistrzowie. Od Zidane’a do Mbappégo. Upadki i wzloty francuskiego futbolu autorstwa Matthew Spiro.

Mbappé, Zidane, Benzema. Prawdziwe historie najważniejszych piłkarzy na świecie
Pierwsza książka o sekretach francuskiego futbolu. Upadki i wzloty, gorzkie porażki i wielkie skandale
Kulisy sukcesu Kyliana Mbappégo

Mistrzowie świata! Poznaj reprezentację Francji od środka.
Jak daleko zajdą podczas Euro?
Zwycięstwo w Pucharze Świata w 1998 roku było najważniejszym momentem w mojej karierze. W tej genialnej książce Matt Spiro pokazuje znaczenie tego wydarzenia i wyjaśnia, jak na zawsze zmieniło ono piłkę nożną we Francji.
Frank Leboeuf, były reprezentant Francji

Genialnie wnikliwa i wciągająca lektura.
Jon Spurling, FourFourTwo 

Zwycięstwa, wpływy i wielkie talenty to cechy charakterystyczne francuskiej piłki nożnej ostatnich dwudziestu pięciu lat. Matt Spiro sięga głębiej i omawia również komplikacje związane z kulturą i kolorem skóry. To książka o współczesnej Francji i współczesnej francuskiej piłce nożnej.
Michael Walker, The Athletic

--------------

Fascynująca podróż po świecie francuskiej piłki

We Francji reprezentacja to coś o wiele więcej niż tylko drużyna piłkarska. To duma narodu, najmocniejsze ogniwo francuskiego sportu. To w niej odbija się kondycja państwa – konflikty społeczne i polityczne. Nic nie dostarcza Francuzom tylu skrajnych emocji co mecze ich narodowej drużyny.

Ceniony dziennikarz sportowy Matthew Spiro przygląda się francuskiej piłce od lat. Niejednokrotnie komentował występy Les Bleus. W swojej książce zabiera nas w podróż po najnowszej historii francuskiej piłki, przybliża sylwetki światowych gwiazd futbolu: Mbappégo, Benzemy, Zidane’a i ich selekcjonerów, odsłania kulisy afer seksualnych i finansowych oraz przygląda się problemom, z którymi boryka się reprezentacja piłkarskich mistrzów świata. 

O autorze

Matthew Spiro – dziennikarz i komentator sportowy. Współpracował z BBC, UEFA.com, „The Times” i „The Guardian”. Ekspert w dziedzinie francuskiej piłki nożnej.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)