Miał prawie 2,5 promila i spowodował kolizję drogową

sobota, 27.11.2021 12:11 593 0

46-letni mężczyzna doprowadził w czwartek 25 listopada po południu na ul. Chrobrego w Wałbrzychu do niegroźnej kolizji drogowej, po czym odjechał z miejsca zdarzenia. Policjanci ruchu drogowego wałbrzyskiej komendy szybko ustalili sprawcę zdarzenia, a przy okazji to, że mieszkaniec Wałbrzycha kierował samochodem osobowym bez uprawnień i w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało u podejrzanego 2,46 promila alkoholu w organizmie.

25 listopada po godzinie 16:30 wałbrzyscy policjanci otrzymali informację o kolizji drogowej na ul. Chrobrego w Wałbrzychu. Mundurowi niezwłocznie udali się na miejsce zgłoszenia. Z relacji uczestników wynikało, że kierujący samochodem osobowym nie zachował bezpiecznej odległości, nie wyhamował i przodem pojazdu najechał na hak innego samochodu osobowego. Na szczęście nikomu nic się nie stało, ale sprawca odjechał z miejsca zdarzenia.

W trakcie czynności policjanci szybko ustalili, gdzie mieszka podejrzany i udali się do miejsca zamieszkania wałbrzyszanina na ul. Wysockiego. Tam od razu wyczuli od 46-latka woń alkoholu. Badanie wykazało mężczyzny blisko 2,5 promila tej substancji w organizmie. Mieszkaniec naszego miasta dodatkowo nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.

Mężczyźnie za popełnione przestępstwo jazdy w stanie nietrzeźwości i bez wymaganych uprawnień oraz spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym grozi kara pozbawienia wolności do lat 5, dożywotni zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka grzywna.

Wałbrzyscy policjanci przypominają. Jeżeli wiedzą Państwo, że osoba chce jechać pojazdem, a wcześniej spożywała alkohol, uniemożliwimy jej to. Należy także powiadomić dyżurnego najbliższej jednostki Policji poprzez numer alarmowy 112, który wyśle na miejsce zdarzenia patrol. Bardzo ważny jest brak społecznego przyzwolenia na tego typu zachowania.

Źródło: KMP Wałbrzych

 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)