Miał aktywne dwa sądowe zakazy i był poszukiwany - już został zatrzymnay

wtorek, 27.4.2021 12:57 250 0

28-letniego mieszkańca Jedliny-Zdroju zatrzymali w poniedziałkowy poranek policjanci zespołu wywiadowców wałbrzyskiej komendy. Mężczyzna jechał pojazdem pomimo orzeczonych przez sąd dwóch zakazów kierowania pojazdami. Funkcjonariusze dodatkowo ustalili, że podejrzany był osobą poszukiwaną za popełnienie wcześniej tego typu przestępstw. 28-latek trafił więc za kraty aresztu śledczego.

Wałbrzyscy policjanci zauważyli jadącego ul. Górną w Jedlinie-Zdroju kierującego samochodem osobowym 26 kwietnia około godziny 7:30. Podejmując czynności kontrolne funckjonariusze od samego początku podejrzewali, iż mężczyzna poruszał się samochodem bez uprawnień do kierowania pojazdami, co chwilę później potwierdziło się. Legitymowany 28-latek miał dwa aktywne do marca 2023 roku zakazy prowadzenie wszelkich pojazdów mechanicznych wydane przez Sąd Rejonowy w Wałbrzychu.

Podczas dalszych czynności ze sprawcą przestępstw policjanci ustalili, że mężczyzna był poszukiwany przez ten sam sąd celem osadzenia go w zakładzie karnym na pół roku za wcześniejsze złamanie zakazów. Funkcjonariusze tym samym zatrzymali podejrzanego i osadzili go w Areszcie Śledczym w Świdnicy, skąd trafi teraz do jednego z zakładów karnych na terenie naszego kraju. Za ponowne kierowanie samochodem pomimo orzeczonego zakazu sądowego mieszkańcowi Jedliny-Zdroju grozi dodatkowa kara pozbawienia wolności do 5 lat.

źródło: KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Przetargi
i Obwieszczenia

Zobacz