Matematica Applicata wraca

środa, 16.3.2022 09:55 723 0

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 15 w Wałbrzychu zorganizowała IV edycję Powiatowego Konkursu Interdyscyplinarnego Matematica Applicata. 15 marca 2022r. do rywalizacji w II etapie konkursu (test wiedzy) zgłosiło się 14 szkół, łącznie 56 uczniów.

Celem współzawodnictwa jest pokazanie uczestnikom w jaki sposób matematyka – królowa nauk, jest wykorzystywana w różnych dziedzinach wiedzy i życiu codziennym. Konkurs składa się z trzech etapów:

· pierwszy, odbywa się w macierzystej szkole ucznia,

· drugi, realizowany w PSP nr 15 w Wałbrzychu, związany z indywidualną pracą uczniów – w etapie tym biorą udział uczniowie wyłonieni w szkolnych eliminacjach,

· trzeci, przeprowadzany również w PSP nr 15, polega na pracy zespołowej i rozwiązywaniu zadań praktycznych. Do etapu trzeciego zakwalifikowanych zostaje pięć drużyn.

Ranga konkursu jest wysoka. Konkurs Interdyscyplinarny Matematica Applicata po raz kolejny został zamieszczony w wykazie zawodów wiedzy, artystycznych i sportowych, organizowanych przez kuratora oświaty lub inne podmioty działające na terenie szkoły, które mogą być wymienione na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej w roku szkolnym 2021/2022.

Konkurs powrócił po przerwie spowodowanej pandemią korona wirusa. Przypomnijmy, że I i II edycja miały miejsce w latach szkolnych 2017/18 i 2018/19. III edycja została przerwana ogólnoświatowym lockdownem wiosną 2020r., uczniowie rozwiązali testy , ale nie mógł się wówczas już odbyć finał konkursu, w którym startują drużyny szkolne rozwiązując zadania praktyczne. Konkurs pozostał nierozstrzygnięty. Przerwa w konkursie nastąpiła w roku szkolnym 2020/21, kiedy w szkołach trwała niemalże nieprzerwanie nauka zdalna. I dopiero w obecnym roku szkolnym, tj. 2021/22 Matematica Applicata wraca w pełnej odsłonie, w IV edycji. Za wszystkich uczestników trzymamy kciuki!

Dodaj komentarz

Komentarze (0)