Marsz z Weteranem w Sokołowsku

poniedziałek, 27.9.2021 12:14 219 0

23 września dzieci z placówek oświatowych, opiekuńczo - wychowawczych oraz szkolno - wychowawczych z Powiatu Wałbrzyskiego uczestniczyły w swoim Marszu z Weteranem w Sokołowsku. Malownicza trasa do schroniska Andrzejówka zielonym szlakiem oraz powrót żółtym szlakiem do Sokołowska była dla dzieci i młodzieży lekcją historii w plenerze przepięknych Gór Suchych.

Weterani, żołnierze Wojska Polskiego ze Stowarzyszenia Rannych i Poszkodowanych w Misjach Poza Granicami Kraju a także ze Zrzeszenia Weteranów Działań Poza Granicami Kraju w bardzo ciepłej i serdecznej atmosferze spacerowali z dziećmi i młodzieżą przepięknymi szlakami turystycznymi Ziemi Wałbrzyskiej.
Wychowankowie Domu Dziecka "Catharina" w Nowym Siodle z flagą narodową oraz biało - czerwonymi różami przywitali Weteranów. Goście byli wzruszeni tym patriotycznym gestem. Podczas spaceru padało wiele pytań ze strony młodych ludzi do Weteranów o ich służbę podczas misji poza granicami państwa

.Uczestnikami Marszu z Weteranami byli uczniowie: Zespołu Szkól im. Marii Skłodowskiej Curie ze Szczawna - Zdroju, Szkoły Podstawowej w Walimiu, Szkoły Podstawowej w Sokołowsku, Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii im. UNICEF w Walimiu, Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Nowym Siodle oraz wychowankowie Domu Dziecka "Catharina" w Nowym Siodle wraz z opiekunami.

źródło: FB Ziemia Wałbrzyska

Dodaj komentarz

Komentarze (0)